Home Handbal masculin Handbal masculin. Multumim, Novak Boskovic! Succes in cariera!

Handbal masculin. Multumim, Novak Boskovic! Succes in cariera!

Boskovic_cu_DunareaClubul Sportiv Dinamo a încheiat, pe cale amiabilă, raporturile contractuale cu handbalistul sârb Novak Boskovic. Rezilierea s-a perfectat la solicitarea jucătorului, din motive personale.

În vârstă de 28 de ani, Novak Boskovic s-a alăturat campioanei României în această vară. El a marcat 27 de goluri în Liga Națională și 10 în Liga Campionilor. CS Dinamo îi mulțumește pentru perioada petrecută în tricoul alb-roșu și îi urează succes în carieră!

Echipa de handbal a decolat în cursul dimineții spre Velenje, unde mâine va disputa cel de-al optulea meci din Grupa C a Ligii Campionilor, la 20:00 (ora Bucureștiului). În afara lui Novak Boskovic, nu au mai făcut deplasarea Gayduchenko (probleme medicale), Savenco (în recuperare după operația la umăr) și portarul Ionuț Irimuș (probleme familiale).

CS Dinamo, 15 noiembrie 2017

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), sâmbătă 23 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești