Home Polo Polo. Dinamo a dat o replica buna vicecampioanei

Polo. Dinamo a dat o replica buna vicecampioanei

Superliga, etapa 1: CSM Digi Oradea - Dinamo 10-7 (1-1, 4-1, 3-3, 2-2) și 15-7 (2-3, 5-2, 2-0, 6-2)

csm_-_din_et_1Jucătorii dinamoviști au început sezonul cu o dublă intâlnire dificilă, în care au întâlnit în deplasare vicecampioana CSM Digi Oradea. În primul joc, Dinamo a dat o replică bună echipei calificate în turul III preliminar al Ligii Campionilor. Exceptând sfertul doi, meciul a fost echilibrat.

În repriza a treia, Dinamo a revenit până la un gol în spatele ordădenilor (5-4), la fel ca în repiza a patra (8-7). Portarul Țic a avut cîteva intervenții foarte bune, dar finalul a aparținut echipei mai puternice, în speță CSM Digi Oradea. Dinamo nu a putut miza pe doi dintre jucătorii de bază, Andrei Georgescu și Ionuț Vrânceanu, ambii accidentați.

Sâmbătă, Dinamo a început mult mai bine și a condus cu 2-0 și 5-3, la mijlocul reprizei a doua. Cu o echipă mai completă, Oradea și-a adjudecat și de această dată finalul partidei, când s-a distanțat la o diferență de opt goluri.

Dinamo: Ţic, Nenciu – portari; Buică, Enescu 1+0, Fulea 3+2, Dragomirescu 1+0, Călin, Al. Matei 1+2, Demeter 1+1, Sfârle 0+2, Constantin, A. Simion, Bota. Antrenori: George Georgescu și Alexandru Matei.

Credit foto: Christian Șandor - Oradea

CS Dinamo, 21 octombrie 2016

08-14 august 2022

HANDBAL. Meci de prezentare, 10 august, ora 18:00: Dinamo – Potaissa Turda. Sala Dinamo

RUGBY. Liga Națională, play-off (1-4), 13 august, ora 11:00: CS SCM USAMVB Timișoara - Dinamo

CANOTAJ. Campionatul European, 11-14 august, Munchen (Germania)

INOT. Campionatul European, 11-17 august, Roma (Italia)

GIMNASTICĂ. Campionatul European, 11-14 august, Germania

JUDO. Campionatul Mondial de juniori, 10-14 august, Eduador

ANUNT

• În perioada 13-31 august, bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo se va închide pentru lucrări de igienizare. În această perioadă, activitatea sportivă, de inițiere și de agrement se va desfășura în bazinul în aer liber din Complexul Sportiv Dinamo.