Home Polo Polo. Victorii cu Rapid. Dinamo intra in play-off de pe locul 4

Polo. Victorii cu Rapid. Dinamo intra in play-off de pe locul 4

Superliga, etapa 16: Dinamo – Rapid 13-5 (3-3, 3-1, 4-0, 3-1) și 13-9 (6-2, 1-2, 2-1, 4-4)

POLO_D_-_Rapid_3Poloiștii de la Dinamo au disputat vineri și sâmbătă ultimele meciuri pe teren propriu din sezonul regulat al Superligii, ediția 2018-2019. Jucătorii antrenați de George Georgescu și Berttini Nenciu s-au impus în ambele partide cu Rapid, în fiecare înscriind de câte 13 ori. O remarcă pentru tânărul Peter Kari, care a marcat șapte goluri în prima partidă.

Dinamo mai are de disputat o singură etapă înainte de play-off, în deplasare cu Sportul Studențesc Corona. Indiferent de rezultatele din etapa următoare, Dinamo va încheia pe locul 4, urmând să întâlnească în semifinale echipa clasată pe locul 1, cel mai probabil Steaua.

Marcatori

Meciul 1: Demeter 4, Iliescu 2, Teohari 2, Buică 1, Filotti 1, Bota 1, Vrînceanu 1, Kari 1

Meciul 2: Kari 7, Dragomirescu 3, Bota 2, Demeter 1.

CS Dinamo, 23 martie 2019

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), sâmbătă 23 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești