Home Rugby Rugby. Dinamo a încheiat pe locul 4 sezonul 2019-2020 al Superligii

Rugby. Dinamo a încheiat pe locul 4 sezonul 2019-2020 al Superligii

Superliga CEC Bank, finala mică: Dinamo – Steaua 13-33 (raport eseuri 2-5)

Dinamo_-_Steaua_Rugbiștii de la Dinamo au încheiat pe locul 4 sezonul 2019-2020 al Superligii CEC Bank după ce au cedat în finala pentru bronz, găzduită pe 12 septembrie de stadionul Noua din Brașov. Meciul s-a desfășurat fără spectatori.

Dinamo a deschis scorul printr-o lovitură de pedeapsă concretizată de Tudorel Bratu, dar Steaua a început să-și pună în valoare superioritatea, astfel că până la pauză roș-albaștrii au marcat trei eseuri: 3-19 (scorul primei reprize).

În partea a doua s-a jucat deschis, cu câte două eseuri marcate de fiecare echipă. Pentru Dinamo au punctat Alexandru Mitu și Macoveanu (niciunul convertit în puncte). Scor final: 13-33.

CS Dinamo, 12 septembrie 2020

Săptămâna 13-19 septembrie 2021

Handbal. EHF Champions League (etapa 1), 16 septembrie, ora 19:45: Dinamo – Lomza Vive Kielce (Polonia). Sala Dinamo

Handbal. Liga Zimbrilor (etapa 3), 19 septembrie, ora 15:30: Dinamo – CSM Vaslui. Sala Dinamo

Kaiac-canoe. Campionatul Mondial de seniori, 16-19 septembrie, Copenhaga (Danemarca)

Scrimă. Cupa României la spadă + sabie juniori, 15-19 septembrie, București

Tir. Campionatul Național de glonț, 16-19 septembrie, București