Home Rugby Rugby. Buldogii pierd meciul de debut in noua editie a Superligii

Rugby. Buldogii pierd meciul de debut in noua editie a Superligii

Superliga CEC Bank, etapa 1: CSM București – Dinamo 38-9 (raport eseuri 5-0)

rugby_csm_-_dinamo_etapa_1Jucătorii de la Dinamo au debutat sâmbătă în noua ediție a Superligii CEC Bank, cea mai importantă competiție internă a rugbyului românesc. În prima etapă, Buldogii s-au deplasat pe terenul echipei CSM București, pentru un duel de tradiție raportat la ultimii ani. După un meci frumos și deschis, victoria a revenit gazdelor cu 38-9. CSM București a câștigat în debutul sezonului Cupa Regelui.

Pentru Dinamo, toate punctele au fost marcate de sud-africanul Hendrik Mulder, prin trei lovituri de pedeapsă.

DINAMO1.Dragoș Dumitrescu, 2.Mădălin Vintilă, 3. Cosmin Manole (C), 4. Andrei Mitroi, 5. May Keegan, 6. Ionuț Simion, 7. Silviu Grădinaru, 8. Radu Andi, 9. Valentin Ivan, 10. Mulder Hendrik, 11. Vasilică Pașcu, 12. Silviu Budileanu, 13. Ferguson Divan, 14. John Esterhuizen, 15. Alexandru Tudose.

Rezerve: 16. Gabriel Bumbac, 17. Tudor George, 18. Doru Dragoș, 19. Dan Cârlescu, 26. Adrian Bărbuliceanu, 21. Andrei Dinu, 22. Ovidiu Șarpe.

CS Dinamo, 9 septembrie 2018

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), vineri 22 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești