Home Rugby Rugby. Buldogii cedeaza in fata Tigrilor de la CSM Bucuresti

Rugby. Buldogii cedeaza in fata Tigrilor de la CSM Bucuresti

Superliga CEC Bank, etapa 13: CSM București – Dinamo 54-7 (14-7). Raport eseuri: 7-1

csm_-_dinamo_et_13Rugbiștii de la Dinamo au cedat sâmbătă pe stadionul Arcul de Triumf din Capitală în meciul cu CSM București, după o repriză secundă în care diferența s-a făcut la nivelul lotului (net în favoarea adversarilor) și a cartonașelor galbene. În primele 40 de minute, Buldogii au ținut piept câștigătoarei Cupei României,m scorul la pauză fiind 14-7.

Dinamo a marcat un singur eseu, în prima parte, chiar înainte de pauză, la scorul 14-0 pentru CSM. Balonul a circulat pe traseul Cristian Onofrei - Valentin Ivan - Vasilică Pascu, acesta din urmă concretizând încercarea. Cristian Onofrei a transformat, astfel că la pauză tabela a arătat 14-7.

În partea a doua, a început să domine clar pe fondul schimbărilor făcute, mai ales în grămada ordonată, astfel că până la final gazdele au marcat încă cinci eseuri.

Dinamo ocupă locul 5 în clasamentul Superligii, cu 22 de puncte.

Foto credit: frr.ro

CS Dinamo, 5 mai 2018

Programul dinamoviștilor în săptămâna 27 mai - 2 iunie

FOTBAL. Superliga România, baraj menținere (retur) luni 27 mai, ora 19:00: Csikszereda Miercurea Ciuc - Dinamo 1948

HANDBAL. Liga Naționala (etapa 26), miercuri 29 mai, ora 17:30: Dinamo - CSM București. Sala Dinamo

FOTBAL. Liga 3, baraj promovare Liga 2 (turul 2), sâmbătă 1 iunie, ora 19:00: CS Afumați- CS Dinamo

RUGBY. Liga de Rugby Kaufland (etapa 6), vineri 31 mai, ora 17:00: Rapid - Dinamo. Stadion Olimpia