Home Rugby Rugby. Buldogii cedeaza in fata Tigrilor de la CSM Bucuresti

Rugby. Buldogii cedeaza in fata Tigrilor de la CSM Bucuresti

Superliga CEC Bank, etapa 13: CSM București – Dinamo 54-7 (14-7). Raport eseuri: 7-1

csm_-_dinamo_et_13Rugbiștii de la Dinamo au cedat sâmbătă pe stadionul Arcul de Triumf din Capitală în meciul cu CSM București, după o repriză secundă în care diferența s-a făcut la nivelul lotului (net în favoarea adversarilor) și a cartonașelor galbene. În primele 40 de minute, Buldogii au ținut piept câștigătoarei Cupei României,m scorul la pauză fiind 14-7.

Dinamo a marcat un singur eseu, în prima parte, chiar înainte de pauză, la scorul 14-0 pentru CSM. Balonul a circulat pe traseul Cristian Onofrei - Valentin Ivan - Vasilică Pascu, acesta din urmă concretizând încercarea. Cristian Onofrei a transformat, astfel că la pauză tabela a arătat 14-7.

În partea a doua, a început să domine clar pe fondul schimbărilor făcute, mai ales în grămada ordonată, astfel că până la final gazdele au marcat încă cinci eseuri.

Dinamo ocupă locul 5 în clasamentul Superligii, cu 22 de puncte.

Foto credit: frr.ro

CS Dinamo, 5 mai 2018

Săptămâna 21-27 mai 2018

Handbal. Liga Națională (finala campionatului - meci 2), 23 mai, ora 18:00: Dinamo - Steaua. Sala Dinamo. Se joacă în sistemul ”doi din trei”

Polo. Superliga, finala pentru locurile 3-4 (meciurile 3 și 4), marți 22 mai (ora 11:00) și miercuri 23 mai (ora 11:00 / dacă mai este cazul): Dinamo - Sportul Studențesc Corona. Bazinul olimpic Anatolie Grințescu Dinamo. Se joacă în sistemul ”trei din cinci”

Natație. Campionatele Internaționale de înot ale României, 24-27 mai, Bazinul olimpic Anatolie Grințescu Dinamo

Tir. Cupa Mondială, 25-27 mai, Germania

În perioada 23 – 27 mai a.c., Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu găzduiește Campionatele Internaționale de înot ale României. Din acest motiv, în perioada sus-amintită nu se vor desfășura activități de agrement, iar lecțiile de inițiere vor avea loc doar miercuri, 23 mai, conform programului obișnuit (în bazinul mic).