Home Rugby Rugby. Dinamo paraseste Cupa Romaniei

Rugby. Dinamo paraseste Cupa Romaniei

Cupa Romaniei, sferturi de finala: CSM Bucuresti – Dinamo 47-11 (15-6)

csm_buc_-_dinamo_cupa_romUltimul meci din acest an pentru echipele din primul eșalon valoric al rugbyului românesc s-a consumat sâmbătă, 17 noiembrie, în sferturile de finală ale Cupei României. În această fază, disputată în manșă unică, Dinamo a întâlnit în deplasare liderul la zi al Superligii, CSM București. La finele jocului disputat pe Stadionul Olimpic, Dinamo a fost învinsă cu 47-11, părăsind Cupa României.

Ca mai în toate meciurile disputate în acest sezon, Dinamo a făcut o primă repriză bună, în care a dat o replică solidă adversarului. După pauză, pe fondul unei bănci de rezerve mult mai consistente, CSM București s-a distanțat.

Pentru Dinamo au marcat: Divan Ferguson – eseu, Hendrik Mulder – 2 lovituri de pedeapsă.

CS Dinamo, 19 noiembrie 2018

Săptămâna 10-16 iunie 2019

Atletism. Campionatul Național de tineret, 13-15 iunie, Pitești

Gimnastică. Campionatele Naționale pe echipe, 12-15 iunie, Constanța

Haltere. Campionatele Naționale de juniori, 10-12 ani, 13-15 ani, 10-14 iunie, Botoșani

Karate. Campionatul European Shito-ryu, 14-16 iunie, Cluj-Napoca

• Bazinul descoperit din incinta Complexului Sportiv Dinamo se va redeschide pentru public începând cu data de 15 iunie a.c. Prețurile pentru acces (individual și abonamente) sunt cele din secțiunea agrement-natație de pe siteul clubului. Prețurile și programul vor fi afișate și la intrarea în bazin.