Home Rugby Rugby. Gloria Buzau – Dinamo, duelul din semifinalele grupei 5-8

Rugby. Gloria Buzau – Dinamo, duelul din semifinalele grupei 5-8

Superliga, etapa 14: Știința Baia Mare – Dinamo 45-14 (7-2 raport eseuri)

RUG_Baia_Mare_-_DinamoRugbiștii de la Dinamo au încheiat sezonul regulat pe locul 7, cu 12 puncte (două victorii și două puncte bonus). Pentru Buldogi urmează duelurile din grupa 5-8.

Dinamo a avut un meci greu în etapa a 14-a a Superligii, la Baia Mare, în fața unei formații care a tras pentru un loc cât mai sus în clasamentul Superligii. Cu foarte mulți accidentați în lot, Dinamo a rezistat numai o repriză (17-7 scorul pauzei).

După această etapă s-au stabilit și confruntările din semifinalele celor două grupe valorice (1-4 și 5-8). Astfel, Dinamo va juca în deplasarecu Gloria Buzău. În celălalt meci din grupa 5-8 se vor întâlni Tomitanii Constanța și U Cluj Napoca. Învingătoarele vor juca pentru locurile 5-6, iar învinsele pentru 7-8.

CS Dinamo, 12 mai 2019

16-22 mai 2022

Handbal. Liga Națională (etapa 26), 18 mai: CSU din Suceava – Dinamo

Polo. Superliga masculină (finala mică), 20 mai (meciul 3) și 21 mai (meciul 4 / dacă mai este cazul): Rapid București – Dinamo. Dinamo conduce cu 2-0 la general

Polo feminin. Cupa României – senioare, 20-22 mai, Focșani

Rugby. Liga Națională (etapa 5), 21 mai: Rugby Club Bârlad – Dinamo

Volei feminin. Campionatul Național de junioare I, turneul final, 16-20 mai, Timișoara

Box. Campionatul European de seniori, 21-31 mai, Erevan (Armenia)

Box. Cupa României la tineret, 17-22 mai, Târgu Jiu

Gimnastică. Cupa Andreea Răducan, 19-22 mai, Bârlad