Home Tenis de câmp TENIS. Gabriel Ghețu, dublu câștigător la Campionatele Internaționale U14 ale României!

Gabriel_Ghetu_2021_KKKTenismanul dinamovist Gabriel Ghețu își reconfirmă clasa la Campionatele Internaționale U14 ale României. Competiția din calendarul Tennis Europe Junior Tour s-a desfășurat la Complexul Pescariu din București în perioada 26-30 aprilie, iar Ghețu s-a impus atât la simplu, cât și la dublu.

Pe tabloul de simplu, Gabi Ghețu n-a pierdut nici măcar un singur set în cele cinci meciuri disputate. Cea mai echilibrată partidă a fost semifinala cu bulgarul Ivan Ivanov, 7-6, 6-4. În rest, victorii la diferență, inclusiv în finală: 6-2, 6-1 cu Radu Paisvant.

La dublu, unde a făcut pereche cu germanul Max Pade, Gabi Ghețu s-a impus cu 7-5, 6-4 în finala cu românii Ștefan Horia Haita / Rareș Teodor Pieleanu.

Născut pe 7 noiembrie 2007, Gabriel Ghețu este cel mai valoros jucător de tenis al generației sale.

CS Dinamo, 30 aprilie 2021

Săptămâna 29 noiembrie - 5 decembrie 2021

Handbal. EHF Champions League (etapa 9), 2 decembrie, ora 19:45: Telekom Veszprem HC – Dinamo

Volei masculin. CEV Cup (16-imi de finală / tur), 1 decembrie, ora 17:00: Dinamo – United Volleys Frankfurt (Ger). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 9), 4 decembrie, ora 17:00: Dinamo – Olimpia Titanii București. Sala Dinamo

Volei feminin. Cupa României (faza a II-a, tur), 1 decembrie, ora 13:00: Dinamo – CSO Voluntari

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 9), 4 decembrie, ora 13:00: Dinamo – CS Medgidia. Sala Dinamo