Home Tenis de câmp Tenis. Dinamo – campioana nationala la echipe U18, masculin

Tenis. Dinamo – campioana nationala la echipe U18, masculin

CN_echipe_U18_2015_KEchipa de tenis U18 a CS Dinamo a mai adăugat un titlu în palmaresul secției. Jucătorii antrenați de Constantin Cosmescu s-au impus la Campionatul Național pe echipe Under 18, competiție desfășurată la București, săptămâna trecută. Componența echipei a fost următoarea: Nicolae Frunză, Răzvan Bobleagă, George Botezan, Sergiu-Ioan Bucur, Mihnea Bara, Valentin Mihail Vanță.

Dinamo a câștigat titlul național cu trei victorii din tot atâtea posibile (s-a jucat în sistem șah, fiecare cu fiecare): 3-1 cu Tenis Club București, 4-1 cu SCM Bacău și 5-0 cu Daimon Sport Club. Clasament final: 1. Dinamo, 2. TC București, 3. SCM Bacău.

Fatima Keita - locul 1 la Cupa Arcul de Triumf

Tot săptămâna trecută la Cupa Arcul de Triumf, Fatima Keita (CS Dinamo) s-a clasat pe locul 1 la U16 feminin, după ce a învins-o în finală pe Mihaela Micu (M. Eliade) cu 6-2, 6-0. La Under 10 feminin, Nicole Cristina Zanfir (CS Dinamo) a cecedat cu 0-6, 3-6 în finala disputată cu Ana Cristina Mocanu (ASC Tennis School Otopeni).

CS Dinamo, 20 octombrie 2015

Săptămâna 30 noiembrie - 6 decembrie 2020

Handbal. EHF European League (etapa 5), 1 decembrie, ora 19:45: Fuchse Berlin (Ger) – Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 12), 4 decembrie: AHC Dunărea Călărași – Dinamo. Se dispută în București

Volei masculin. Divizia A1 (Turneul 4), 5 decembrie, ora 14:00: Dinamo – SCMU Craiova. Se dispută la Dej

Box. Campionatul European de juniori, 23 noiembrie – 3 decembrie, Sofia (Bulgaria)

Box. Campionatul Național de cadeți, 3-6 decembrie, Arad

Tir. Cupa României seniori, aer comprimat, 3-5 decembrie, București