Home Tenis de câmp Tenis. Dinamo – campioana nationala la echipe U18, masculin

Tenis. Dinamo – campioana nationala la echipe U18, masculin

CN_echipe_U18_2015_KEchipa de tenis U18 a CS Dinamo a mai adăugat un titlu în palmaresul secției. Jucătorii antrenați de Constantin Cosmescu s-au impus la Campionatul Național pe echipe Under 18, competiție desfășurată la București, săptămâna trecută. Componența echipei a fost următoarea: Nicolae Frunză, Răzvan Bobleagă, George Botezan, Sergiu-Ioan Bucur, Mihnea Bara, Valentin Mihail Vanță.

Dinamo a câștigat titlul național cu trei victorii din tot atâtea posibile (s-a jucat în sistem șah, fiecare cu fiecare): 3-1 cu Tenis Club București, 4-1 cu SCM Bacău și 5-0 cu Daimon Sport Club. Clasament final: 1. Dinamo, 2. TC București, 3. SCM Bacău.

Fatima Keita - locul 1 la Cupa Arcul de Triumf

Tot săptămâna trecută la Cupa Arcul de Triumf, Fatima Keita (CS Dinamo) s-a clasat pe locul 1 la U16 feminin, după ce a învins-o în finală pe Mihaela Micu (M. Eliade) cu 6-2, 6-0. La Under 10 feminin, Nicole Cristina Zanfir (CS Dinamo) a cecedat cu 0-6, 3-6 în finala disputată cu Ana Cristina Mocanu (ASC Tennis School Otopeni).

CS Dinamo, 20 octombrie 2015

15-21 august 2022

HANDBAL. Supercupa României Baucem la masculin, 18 august, ora 17:30: DINAMO – Steaua. Sala Polivalentă București

RUGBY. Liga Națională, play-off (etapa 2), 20 august: DINAMO – CSM Știința Baia Mare. Stadion Florea Dumitrache

ATLETISM. Campionatul European, 15-21 august, Munchen

CICLISM. Campionatul European elite, 15-20 august, Munchen

GIMNASTICĂ. Campionatul European, 15-21 august, Munchen

INOT. Campionatul European, 11-18 august, Roma

ANUNT

• În perioada 13-31 august, bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo se va închide pentru lucrări de igienizare. În această perioadă, activitatea sportivă, de inițiere și de agrement se va desfășura în bazinul în aer liber din Complexul Sportiv Dinamo.