Home Volei feminin VOLEI FEMININ. Victorie în ultima etapă a turului pentru Dinamo în duelul cu CSU Medicina Târgu Mureș în Divizia A1

fete_victorie_bucurieEchipa de volei feminin antrenată de Milos Gavrilovic a obținut o victorie importantă în fața formației CSU Medicina Târgu Mureș într-un meci plin de intensitate și emoție. După o confruntare de 1 oră și 13 minute, Dinamo s-a impus cu un scor categoric de 3-0 (25-13, 25-16, 26-24).

Jucătoarele echipei Dinamo au demonstrat un joc solid și coordonat, evidențiindu-se performanțele notabile ale unor jucătoare precum Gabriela Bălae și Jelena Vullin, ambele contribuind cu 15 puncte fiecare. Uliana Kovar și Dalia Vîrlan au adăugat la scor cu 10, respectiv 9 puncte, consolidând astfel dominația echipei.Cu această victorie, Dinamo se situează pe locul 8 în clasament, la doar 2 puncte de careul de ași și de posibilitatea de a lupta pentru medalii în playoff.

De asemenea, pe lângă victoria din campionat, echipa Dinamo se poate bucura și de calificarea în Final Four-ul Cupei României alături de alte trei echipe de top: Volei Alba Blaj, CSM Târgoviște și Rapid București.

Această performanță remarcabilă arată determinarea și potențialul echipei în actualul sezon, fapt dovedit de întoarcerea scorului în disputa cu CSM Lugoj, unde inițial Dinamo a pierdut în tur cu scorul de 3-0.

Cupa României, sferturi de finală : DINAMO - CSM Lugoj 3-1 (23-25, 25-15, 25-19, 25-21). Setul de aur: 15-9

CS Dinamo, 20 decembrie 2023

19-25 februarie 2024

Handbal. EHF European League, Grupa Principală IV (etapa 2), marți 20 februarie, ora 19:45: Dinamo – CSM Constanța. Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 14, restanță), luni 19 februarie, ora 17:00: U Cluj – Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 18), vineri 23 februarie, ora 17:30: CSU din Suceava – Dinamo

Fotbal. Superliga (etapa 27), vineri 23 februarie, ora 20:00: CFR Cluj - Dinamo 1948

Volei feminin. Cupa României (semifinală), sâmbătă 24 februarie, ora 19:00: Dinamo – Rapid. Se dispută la Mioveni

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 20), sâmbătă 24 februarie, ora 18:00: Dinamo – Rapid. Sala Dinamo

Bazinul olimpic acoperit va găzdui în weekendul 24-25.02.2024 o competiție de polo din cadrul Campionatului Național U15, motiv pentru care activitatea de agrement se va desfășura după următorul program:

Sâmbătă 24 februarie: 13:30 – 18:00

Duminică 25 februarie: 12:00 – 19:00