Home Volei feminin

Volei feminin

Volei feminin. Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României

Cupa României, faza I: Rapid - Dinamo 0-3 (14-25, 23-25, 20-25)

VF_Din_-_Rapid_1Voleibalistele de la Dinamo s-au calificat la pas în sferturile de finală ale Cupei României, după ce s-au impus în minimum de seturi în partida disputată miercuri în Sala Rapid din Capitală.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Dinamo s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României]

Volei feminin. Recital dinamovist la Voluntari, victorie în mai puțin de o oră

Diviziei A1, etapa 2: CSO Voluntari – Dinamo 0-3 (16-25, 12-25, 10-25)

VF_Dinamo_etapa_1_cu_RapidVoleibalistele de la Dinamo au obținut a doua victorie categorică în debutul de sezon. După succesul cu Rapid (3-0), a urmat un nou recital, de data aceasta în deplasarea de la Voluntari.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Recital dinamovist la Voluntari, victorie în mai puțin de o oră]

Divizia A1, etapa 1: DINAMO - RAPID BUCUREȘTI 3-0 (25-16, 25-14, 25-8)

VF_Dinamo_etapa_1_cu_RapidVoleibalistele de la Dinamo au deschis noul sezon al Diviziei A1 cu un meci disputat vineri pe teren propriu cu Rapid București. Trupa dinamovistă, antrenată de Stevan Ljubicic, Alida Cioroianu și Milos Gavrilovic, s-a dovedit mult superioară echipei feroviare, pe care a depășit-o la diferență categorică.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Victorie categorică a fetelor noastre în deschiderea noului sezon]

Volei feminin. Dinamo - locul doi in Cupa Balcanica de la Istanbul

Volei_fete_Cupa_Balcanica_2019Voleibalistele de la Dinamo au fost învinse în finala Cupei Balcanice de la Istanbul, scor 3-0 (10, 26, 22) în favoarea echipei turce Turk Hava Yollari “Turkish Airlines”. Meciul s-a disputat sâmbătă, 14 septembrie.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Dinamo - locul doi in Cupa Balcanica de la Istanbul]

Volei_fete_Cupa_Balcanica_2019Voleibalistele de la Dinamo au debutat în noul sezon competițional cu o participare de top la Cupa Balcanică. Turneul se desfășoară la Istanbul și reunește echipe puternice din zonă.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Dinamo s-a calificat în finala Cupei Bacanice de la Istanbul, după ce a învins campioana Serbiei cu 3-0!]

Pagina 19 din 73

<< Început < Anterior 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 29 aprilie - 5 mai

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 2), luni 29 aprilie, ora 19:00: Dinamo – Rapid București

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (retur), marți 30 aprilie, ora 19:45: Skjern Handbold – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meci 5), miercuri 1 mai, 16:30 : Rapid București - Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 3 / dacă mai este necesar), vineri 3 mai: Rapid București – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 6), vineri 3 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Blejoi. Stadion Dinamo central

Polo. Superliga, finala (meciul 2), vineri 3 mai, ora 18:00: Steaua – Dinamo. Bazin Ghencea

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 8), sâmbătă 4 mai, ora 20:00: U Cluj – Dinamo 1948

PROGRAMUL BAZINULUI OLIMPIC ACOPERIT ȘI AL SĂLII DE FITNESS ÎN PERIOADA SĂRBĂTORILOR PASCALE.

BAZIN OLIMPIC ACOPERIT ( AGREMENT ȘI CURSURI INIȚIERE ACADEMIA DE ÎNOT DINAMO)