Home Volei feminin

Volei feminin

Volei feminin. Divizia A1 – etapa 7. Victorie de caracter, 3-0 la Craiova

Din-Cva__02Voleibalistele de la Dinamo au obținut sâmbătă un succes categoric la Craiova, în etapa a șaptea a Diviziei A1. Jucătoarele antrenate de Branko Gajic s-au impus în numărul minim de seturi și au acumulat astfel cea de a șasea victorie consecutivă: SCMU Craiova – Dinamo 0-3 (14-25, 31-33, 18-25)"Este o victorie a caracterelor", a declarat vicepreședintele CS Dinamo, Marian Ștefan. Dinamo are 18 puncte și se menține în topul campionatului.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Divizia A1 – etapa 7. Victorie de caracter, 3-0 la Craiova]

Volei feminin. Divizia A1 – etapa 6. A cincea victorie consecutiva

Dinamo București – Unic Piatra Neamț 3-1 (26-24, 16-25, 26-24, 25-21)

Et_6_Din-PN_2Voleibalistele de la Dinamo își continuă seria victoriilor în Divizia A1, ajungând la al cincilea succes consecutiv. Vineri, în etapa a șasea a competiției, elevele lui Branko Gajic au câștigat cu 3-1 meciul disputat pe teren propriu cu Unic Piatra Neamț. Jucătoarele roș-albe au fost nevoite să se întrebuințeze pentru a se impune în fața unei echipe care s-a bătut pentru fiecare minge.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Divizia A1 – etapa 6. A cincea victorie consecutiva]

Volei feminin. Divizia A1 – etapa 5. Victorie importanta la Lugoj

Alida_5Echipa feminină de volei Dinamo București a obținut miercuri cea mai importantă victorie din acest sezon al Diviziei A1. Jucătoarele antrenate de Branko Gajic s-au impus în deplasare la CSM Lugoj, în etapa a 5-a a Diviziei A1, cu scorul de 3-1 (25-23, 25-18, 26-28, 25-12). Dinamo a început în formula Irina Horeică, Liana Badea, Elena Lăpuşneanu, Mirela Corjeuţanu, Alida Marcovici, Alice Kapelovies. Libero: Ana Maria Ştefan.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Divizia A1 – etapa 5. Victorie importanta la Lugoj]

Volei feminin. Divizia A1 - etapa 4. Inca o victorie de 3 puncte

Et_3_Din-CjEchipa feminină de volei Dinamo București și-a mai adăugat trei puncte în clasament, după ce a câștigat sâmbătă pe teren propriu meciul cu Penicilina Iași, din etapa a 4-a a Diviziei A1: 3-1 (23-25, 25-22, 25-19, 25-16). Antrenorul dinamovist Branko Gajic a început în formula: Alida Marcovici, Liana Badea, Irina Horeică, Elena Lăpușneanu, Alice Kapelovies și Andra Artin. Pe postul de libero au jucat pe rând Ana Maria Ștefan și Roxana Țucmeanu.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Divizia A1 - etapa 4. Inca o victorie de 3 puncte]

Volei feminin. Dinamo, a doua victorie in Divizia A1: 3-1 cu U Cluj

Et._2_Din_-_Cj_3-1Voleibalistele de la CS Dinamo s-au impus sâmbătă pe teren propriu în meciul cu U Cluj, scor 3-1 (25-20, 20-25, 25-6, 25-13), partidă contând pentru etapa a treia a Diviziei A1. Meciul a fost la discreția jucătoarelor antrenate de Branko Gajic, care au avut un singur moment de relaxare, speculat de oaspete. În setul doi, la scorul 20-16 pentru Dinamo, U Cluj a reușit 9 puncte consecutiv, câștigând nesperat un set. Diferența de valoare s-a văzut în setul următor, când dinamovistele au avut 20-3 și 25-6! Cam la fel s-a desfășurat și ultimul set.

Citeşte mai mult... [Volei feminin. Dinamo, a doua victorie in Divizia A1: 3-1 cu U Cluj]

Pagina 42 din 73

<< Început < Anterior 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 Următor > Sfârşit >>

Săptămâna 08-14 aprilie 2024

Fotbal. SuperLiga Romania, play-out (etapa 3), luni 8 aprilie, ora 20:30: Oțelul Galați – Dinamo 1948

Baschet. LNB Getica 95, play-off, sferturi de finală (meciurile 1 și 2), 10 aprilie și 12 aprilie (ora 19:00 în ambele zile): U BT Cluj Napoca – Dinamo. Se joacă sistem 3/5

Handbal. Liga Națională (etapa 21), miercuri 10 aprilie, ora 18:30: HC Buzău – Dinamo

Polo. Superliga, play-off semifinală (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 19:00: CSM Oradea – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, semifinală 5-8 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 17:00: CSM București – Dinamo. Dacă Dinamo câștigă, meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, în Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, semifinală 1-4 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 18:00: Dinamo – Arcada Galați. Sala Dinamo. Dacă Dinamo câștigă meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, la Galați

Rugby. Liga Națională (etapa 1), sâmbătă 13 aprilie, ora 11:00: Dinamo – Rapid București. Stadion Florea Dumitrache Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 3), sâmbătă 13 aprilie, ora 17:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 23), duminică 14 aprilie, ora 15:00: Potaissa Turda – Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 4), duminică 14 aprilie, ora 18:15: Dinamo 1948 – Poli Iași. Stadion Arcul de Triumf