Home Volei feminin Volei – Divizia A1, feminin, editia 2013-2014: etapa a 6-a

Volei – Divizia A1, feminin, editia 2013-2014: etapa a 6-a

VF__01_DinDinamo Romprest vs CSMU Craiova: 3-0 (25-10; 25-12; 25-21)

Etapa a VI-a a diviziei A1 la volei feminin a programat sâmbătă, 9 noiembrie, în Sala polivalentă Dinamo, întalnirea dintre Dinamo și Craiova. Partida a fost câștigată clar de dinamoviste, în numai 75 de minute, cu scorul de 3-0.

Diferența evidentă de valoare dintre cele două formații s-a văzut de la prima la ultima minge, scorul mai strans din setul trei fiind datorat mai mult unei oarecare relaxări a dinamovistelor. Dinamo a jucat cu urmatoarea formație: Marcovici, Baciu, Corjeuțanu, Davis, Caracasheva, Nenova, Zarcova. În setul doi la scorul de 22-12 au intrat Mincă și Cărbuneanu în locul lui Baciu și Nenova.

După această partidă în urma căreia Dinamo a obținut maximum de puncte, formația noastră, care rămâne singura echipă neînvinsă după 6 etape, și-a consolidat poziția de lideră a clasamentului, desprinzându-se la două puncte distanță de următoarea clasată CSV Alba Blaj (15 pct.)

Pentru etapa viitoare, Dinamo se va deplasa la Lugoj unde va juca cu formația din localitate CSM Lugoj.

Autorul articolului și foto: Mihai Neacșu – CS Dinamo, 10 noiembrie ora 2300

Săptămâna 29 aprilie - 5 mai

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 2), luni 29 aprilie, ora 19:00: Dinamo – Rapid București

Handbal. EHF European League, sferturi de finală (retur), marți 30 aprilie, ora 19:45: Skjern Handbold – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, finala mică (meci 5), miercuri 1 mai, 16:30 : Rapid București - Dinamo

Baschet. LNB Getica 95, Play-off locurile 5-8 (meci 3 / dacă mai este necesar), vineri 3 mai: Rapid București – Dinamo

Fotbal. Liga 3, play-off (etapa 6), vineri 3 mai, ora 18:00: CS Dinamo – CS Blejoi. Stadion Dinamo central

Polo. Superliga, finala (meciul 2), vineri 3 mai, ora 18:00: Steaua – Dinamo. Bazin Ghencea

Fotbal. Superliga Romania, play-out (etapa 8), sâmbătă 4 mai, ora 20:00: U Cluj – Dinamo 1948

BAZIN OLIMPIC ACOPERIT ( AGREMENT ȘI CURSURI INIȚIERE ACADEMIA DE ÎNOT DINAMO)