Noutăți:
Română (România)English (United Kingdom)
Home Volei masculin VOLEI MASCULIN. Sezonul 2021-2022: programul Diviziei A1. Cupa României: Dinamo – Arcada Galați posibil duel în turul 2

VOLEI MASCULIN. Sezonul 2021-2022: programul Diviziei A1. Cupa României: Dinamo – Arcada Galați posibil duel în turul 2

VM_castigare_Cupa_Romaniei__2021Joi, 24 iunie, la sediul Federației Române de Volei s-a stabilit programul Diviziilor A1 (masculin și feminin) pentru sezonul 2020-2021. De asemenea, a fost tras la sorți și programul Cupei României – primele două faze. Deținătoare a trofeului la masculin, Dinamo va debuta cu Rapid și va juca apoi în sferturi cu campioana en titre, Arcada Galați.

Cupa României - Masculin

Faza I

Meci 1: Rapid București – Dinamo

Meci 2: ”U” Cluj – Titanii București

Meci 3: Știința București – Unirea Dej

Meci 4: CS UV Timișoara – Explorări Baia Mare

Faza a II-a

SCM Zalău – Învingătoare meci 4

Învingătoare meci 2 – Steaua

SCMU Craiova – Învingătoare meci 3

Învingătoare meci 1 – Arcada Galați


Program Divizia A1 masculin sezon 2021-2022

Sezonul viitor va avea 12 formații. Au promovat pe prima scenă Titanii București și Rapid

Etapa I

Știința București – SCMU Craiova

U Cluj – Unirea Dej

CS Titanii – Arcada Galați

CSM Timișoara – SCM Zalău

Rapid – Steaua

Explorări Baia Mare – Dinamo


Etapa a II – a

SCMU Craiova – Dinamo

Steaua – Explorări Baia Mare

SCM Zalău – Rapid

Arcada Galați – CSM Timișoara

Unirea Dej – CS Titanii

Știința București – U Cluj


Etapa a III – a

U Cluj – SCMU Craiova

CS Titanii – Știința București

CSM Timișoara – Unirea Dej

Rapid – Arcada Galați

Explorări Baia Mare – SCM Zalău

Dinamo – Steaua


Etapa a IV – a

SCMU Craiova – Steaua

SCM Zalău – Dinamo

Arcada Galați – Explorări Baia Mare

Unirea Dej – Rapid

Știința București – CSM Timișoara

U Cluj – CS Titanii


Etapa a V – a

CS Titanii – SCMU Craiova

CSM Timișoara – U Cluj

Rapid – Știința București

Explorări Baia Mare – Unirea Dej

Dinamo – Arcada Galați

Steaua – SCM Zalău


Etapa a VI – a

SCMU Craiova – SCM Zalău

Arcada Galați – Steaua

Unirea Dej – Dinamo

Știința București – Explorări Baia Mare

U Cluj – Rapid

CS Titanii – CSM Timișoara


Etapa a VII – a

CSM Timișoara – SCMU Craiova

Rapid – CS Titanii

Explorări Baia Mare – U Cluj

Dinamo – Știința București

Steaua – Unirea Dej

SCM Zalău – Arcada Galați


Etapa a VIII – a

SCMU Craiova – Arcada Galați

Unirea Dej – SCM Zalău

Știința București – Steaua

U Cluj – Dinamo

CS Titanii – Explorări Baia Mare

CSM Timișoara – Rapid


Etapa a IX – a

Rapid – SCMU Craiova

Explorări Baia Mare – CSM Timișoara

Dinamo – CS Titanii

Steaua – U Cluj

SCM Zalău – Știința București

Arcada Galați – Unirea Dej


Etapa a X – a

SCMU Craiova – Unirea Dej

Știința București – Arcada Galați

U Cluj – SCM Zalău

CS Titanii – Steaua

CSM Timișoara – Dinamo

Rapid – Explorări Baia Mare


Etapa a XI – a

Explorări Baia Mare – SCMU Craiova

Dinamo – Rapid

Steaua – CSM Timișoara

SCM Zalău – CS Titanii

Arcada Galați – U Cluj

Unirea Dej – Știința București

CS Dinamo, 25 iunie 2021

Program Competitional

Săptămâna 20-26 septembrie 2021

HANDBAL. EHF Champions League (etapa 2), 23 septembrie, ora 21:45: PSG – Dinamo

HANDBAL. Liga Zimbrilor (etapa 4), 25 septembrie: CSM Alexandria – Dinamo

RUGBY. Superliga (etapa 10), 25 septembrie, ora 12:00: CS SCM Timișoara - Dinamo

HALTERE. Campionatul Mondial de juniori și tineret, 24 septembrie – 4 octombrie, Finlanda (Rovaniemi)

LUPTE. Campionatul Mondial de lupte pe plajă, 23-26 septembrie, Constanța

Agrement Tenis de Masa

Agrement Natație

Agrement Fitness

Hidrokinetoterapie

Ghid informare

Ghid_informare_DGA

Initiere/Agrement Tenis

Agrement Atletism

Agrement Fotbal

Vizitatori online

Avem 237 vizitatori online