CSM Agronomia București - CS Dinamo București: 0-3 (21-25, 23-25, 19-25).
Gruparea dinamovistă, neînvinsă pentru a 8-a oară consecutiv!
Dinamo a tranșat destul de repede ostilitățile în favoarea sa și asta printr-un joc aproape perfect. Cu o preluare bună și cu un ridicător exact, dinamoviștii și-au pus în valoare jocul celor doi centri, Mureșan și Șoloc care au spulberat apărarea CSM-ului.
În sextetul de bază a fost prezent și Dincă, un jucător absent anul acesta din echipă datorită unor accidentări. De asemenea, a intrat pentru puțin timp și Roman care sperăm să ajungă cât mai repede la forma care l-a consacrat.
Cu rezultatul de azi, Dinamo își apără poziția a 3-a din clasament, distanțându-se la 5 puncte de băimăreni (care au o partidă mai mult disputată) și la 9 puncte de LPS Piatra Neamț, așa încât credem că nimic care să amenințe participarea băieților noștri în play-off nu se mai poate întâmpla. Rezumând, echipa joacă frumos, eficient și chiar arată ca o echipă care poate fi campioană în această primăvară.
Etapa viitoare programează o întâlnire cu mult mai dificilă pentru elevii lui Daniel Rădulescu, urmând să primească vizita constănțenilor într-o partidă cu adevărat spectaculoasă, pentru ca, peste numai câteva zile să urmeze cel mai greu meci al returului de campionat, la Zalău. Totuși, forma deosebită și evoluția impecabilă a dinamoviștilor, din ultimele 8 meciuri, ne dau mari speranțe pentru aceste 2 încercări de foc cărora trebuie să le facă față băieții noștri.
Autorii articolului: Mihai Neacșu și Florin Nan. Foto: Mihai Neacșu - CS Dinamo, 23 februarie, ora 0000
27 martie - 2 aprilie 2023
Handbal. Machineseeker EHF Champions League, play-off (retur), 29 martie, ora 19:45: THW Kiel – Dinamo
Handbal. Liga Națională (etapa 23), 1 aprilie, ora 17:30: Dinamo – CSM Vaslui. Sala Dinamo
Baschet. LNBM Mozzart, Top 10 (etapa 7), 29 martie, ora 20:00: Dinamo - FC Argeș Pitești. Sala Dinamo
Baschet. LNBM Mozzart, Top 10 (etapa 8), 1 aprilie: BC CSU Sibiu - CS Dinamo
Rugby. Liga Națională 2023 (etapa 1), 1 aprilie, ora 11:00: SCM Timișoara - Dinamo
Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală play-off (meci 2), 29 martie, ora 15:00: Dinamo – Rapid București. Sala Dinamo. În cazul în care Dinamo câștigă, va fi al treilea meci, pe 1 aprilie, la Rapid
Judo. Antalya Grand Slam, 31 martie – 2 aprilie, Turcia
Judo. Campionatul Național U16 și U14, 31 martie – 2 aprilie, Sibiu
Lupte. Cupa României U15, 29 martie – 2 aprilie, Piatra Neamț
Scrimă. Campionatul Național la sabie, 27-31 martie, București
Scrimă. Campionatul Mondial de juniori și cadeți, 1-9 aprilie, Plovdiv (Bulgaria)
SALA FITNESS
În data de 23.03.2023, activitatea sportivă în sala de fitness a clubului se suspendă în intervalul 07:00-12:00 pentru măsuri de igienizare.
Agrement înot/ Program weekend 25-26 martie
Urmare a activității echipelor de performanță ale CS Dinamo, programul de agrement în bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu, în zilele de 25 și 26 martie, va fi următorul:
Sâmbătă: 14:00-16:30
Duminică: 13:00-19:00