Home Volei masculin VOLEI MASCULIN. Dinamo isi trece in cont un punct din derbyul cu SCMU Craiova

VOLEI MASCULIN. Dinamo isi trece in cont un punct din derbyul cu SCMU Craiova

Divizia A1, etapa 13: DINAMO - SCMU Craiova 2-3 (25-18, 19-25, 16-25, 25-20, 14-16)

VM_Dinamo_-_Craiova_2-3Voleibaliștii de la Dinamo au cedat vineri, 21 ianuarie, pe teren propriu, cu SCMU Craiova, la finele unui meci extrem de disputat. Dinamo a început tare, cu un set câștigat clar, însă echipa oaspete le-a câștigat e următoarele, mizând pe servicii care au făcut diferența. Trupa alb-roșie a ridicat nivelul din setul 4 și a dus meciul în tie-break.

În setul cinci, Dinamo a condus cu 12-9 și a avut minge de meci la 14-13, dar de acolo echipa craioveană a câștigat trei mingi consecutiv.

Dinamo își trece în cont un punct din acest meci, în timp ce două puncte au mers la Craiova.

Cherbeleață 30p, Cuk 22p, Mihalcea 7p, Kovacevic 4p, Goic 3p, Gommans 2p, Formela 2p, Bartha 2p, Ionescu 1p au punctat pentru Dinamo.

CS Dinamo, 22 ianuarie 2022

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), sâmbătă 23 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești