Home Volei masculin Volei masculin – Divizia A1, play-off, faza a III-a, tur - meciul 2

Volei masculin – Divizia A1, play-off, faza a III-a, tur - meciul 2

Dinamo București – C.S. Unirea Dej 3-0 ( 25-17, 25-23, 25-20)

VBaJoi, 5 aprilie, la Extreme, s-a desfășurat ce le-al doilea meci al finalei pentru locurile 3-4, dintre Dinamo și Unirea, încheiat de data aceasta cu victoria clară a dinamoviștilor care au fost mult mai determinați în joc decât în partida de ieri.

Dinamoviștii au început foarte bine meciul doi al finalei mici, și în doar câteva minute conduceau deja cu 8-3, în urma unor servicii perfecte executate de Paul Crăciun și Marius Șoloc. Iar când începi un meci în felul acesta, parcă tot meciul  curge mai bine. După 15 minute de joc, dinamoviștii conduceau cu 20-14, și imediat au terminat primul set cu un confortabil 25-17.

Setul doi s-a mers cap la cap până la 20-20, pe final elevii antrenorului Daniel Rădulescu câștigând setul cu 25-23. Setul trei a fost mai disputat, a mai condus și formația din Dej, ba la început cu 5-2, ba cu 14-11, dar de fiecare dată dinamoviștii au egalat repede și au câștigat și setul trei cu 25-20. Și, cum în volei victoria începe cu un serviciu bun și o preluare exacta, dinamoviștii au profitat din plin de aceste două procedee bine executate și s-a impus lejer.

Urmează două meciuri la Dej dar noi credem ca Dinamo poate sa scurteze șederea din orașul ardelean pentru ca acest lucru chiar e posibil.

Autorul articolului și foto: Mihai Neacșu – CS Dinamo, 6 aprilie ora 730

Program competițional 14-20 octombrie 2019

Handbal. Liga Natională (etapa 8), 16 octombrie, ora 18:25: Steaua – Dinamo. Sala Concordia (Chiajna)

Handbal. Liga Campionilor (etapa 5), 20 octombrie, ora 17:00: Orlen Wisla Plock - Dinamo

Baschet. Liga Națională (etapa 1), 14 octombrie, ora 17:30: Dinamo – U BT Cluj

Baschet. Liga Națională (etapa 2), 18 octombrie, ora 19:45: CSM CSU Oradea - Dinamo

Polo. Liga Națională (Turneul – I), 17-20 octombrie, Brașov

Volei masculin. Divizia A1 ( etapa 2), 19 octombrie, ora 13:30: Unirea Dej - Dinamo

Box. Campionatul Național de seniori, 14-20 octombrie, Tg. Mureș

Gimnastică. Campionatul Național de juniori I, II, III, 17-20 octombrie, Ploiești

Haltere. Campionatul European de juniori I și tineret, 14-29 octombrie, București

Șah. Open Internaţional „Bitcoin”, seniori-juniori, 19-20 octombrie, Bucureşti. Open Internaţional, 17-20 octombrie, Tg.Mureş

Schi Sărituri. Campionatul Naţional de vară, 18-20 octombrie, Râşnov

În zilele de 26 și 27 octombrie, Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu va găzduit competiția internațională de înot ”Cupa Andrei Nicolescu - ediția a III-a”. În cele două zile sus-menționate nu se vor organiza activități de inițiere și agrement la înot.