Home Volei masculin Volei masculin. Un set de speranta la Ploiesti

Volei masculin. Un set de speranta la Ploiesti

Divizia A1, etapa 7: LMV Tricolorul Ploiești - Dinamo 3-1 (26-28, 25-20, 25-16, 25-18).

caio_de_pra_cu_arcadaVoleibaliștii de la Dinamo au început bine în meciul disputant luni la Ploiești, cu două seturi în care au dat o replică foarte bună. Pe primul l-au câștigat la a patra minge de set, după ce au avut avans consistent (18-12, 20-14, 21-15). Foarte bun jocul colectiv în această parte. Pe al doilea set, l-au pierdut de la 18-18. Lică și Olteanu, principalii realizatori din tabăra gazdelor au făcut diferența pe final.

Pentru Dinamo au urmat două seturi cu probleme de recepție și, drept urmare, la construcție.
În setul 4, Dinamo a condus până la 10-12, după care gazdele s-au desprins decisiv.

Dinamo a început în formula: Mureșan, Șoloc, Munoz, Peric, Kaszap, Caio de Pra - Mărieș (libero). A mai jucat Scott Rhein.

Caio de Pra 16 puncte, Munoz 15 puncte, Șoloc 13 puncte au fost principalii realizatori ai echipei alb-roșii.

În etapa următoare, Dinamo va juca în deplasare cu CSU UV Timișoara (11 noiembrie).

CS Dinamo, 7 noiembrie 2017

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), sâmbătă 23 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești