Home Atletism Ana Maria Vișan și Gabriel Ghețu, medaliați la FOTE

Ana Maria Vișan și Gabriel Ghețu, medaliați la FOTE

ana_maria_vizan_FOTE_2022Doi sportivi de la CS Dinamo au obținut medalii la Festivalul Olimpic al Tineretului European, competiție de elită a juniorilor, desfășurată la Banska Bystrica (Slovacia). Ana Maria Vișan (atletism) a cucerit medalia de bronz la aruncarea discului, iar Gabriel Ghețu și-a trecut în cont o medalie de argint în turneul de tenis, la dublu mixt.

Ana Maria Vișan, eleva antrenorilor Nicoleta și Costel Grasu, a încheiat competiția cu un rezultat maxim de 39,47 de metri, care i-a asigurat un loc pe podiumul de premiere. Ea este o sportivă descoperită și crescută la CS Dinamo.

Gabriel Ghețu a jucat finala probei de dublu mixt, unde a făcut pereche cu Eva Maria Ionescu. În finală, cei doi români au cedat cu 6-4, 7-5 în fața perechii slovace Renata Jamrichova / Daniel Balascak.

CS Dinamo, 31 iulie 2022

15-21 august 2022

HANDBAL. Supercupa României Baucem la masculin, 18 august, ora 17:30: DINAMO – Steaua. Sala Polivalentă București

RUGBY. Liga Națională, play-off (etapa 2), 20 august: DINAMO – CSM Știința Baia Mare. Stadion Florea Dumitrache

ATLETISM. Campionatul European, 15-21 august, Munchen

CICLISM. Campionatul European elite, 15-20 august, Munchen

GIMNASTICĂ. Campionatul European, 15-21 august, Munchen

INOT. Campionatul European, 11-18 august, Roma

ANUNT

• În perioada 13-31 august, bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo se va închide pentru lucrări de igienizare. În această perioadă, activitatea sportivă, de inițiere și de agrement se va desfășura în bazinul în aer liber din Complexul Sportiv Dinamo.