Home Atletism Atletism. Alexandru Vișan (Season best) și Răzvan Roman, medalii de argint la Balcaniada de seniori

Visan_Balcaniada_2020Municipiul Cluj-Napoca a găzduit, în zilele de 19 și 20 septembrie, Campionatele Balcanice de atletism, competiție de ținută, la care au participat sportivi din 12 țări. La start s-au aliniat și trei atleți dinamoviști, doi dintre ei obținând medalii de argint.

La triplusalt, Alexandru Florin Vișan (antrenoare, Carmen Botea) a încheiat competiția cu un rezultat de 16,15 metri (season best), cucerind medalia de argint. Locul întâi a fost ocupat de armeanul Levon Aghasyan (16,53 m).

La decathlon, campionul României, Răzvan Roman, a obținut de asemenea medalia de argint, cu 6.605 puncte.

CS Dinamo, 21 septembrie 2020

Săptămâna 19-25 octombrie 2020

Handbal. EHF European League, Grupa B (etapa 1), 20 octombrie, ora 19:45: Dinamo – Sporting CP. Sala Dinamo (se dispută fără spectatori). DigiSport, Telekom Sport, Look TV

Handbal. Liga Zimbrilor (etapa 10), 23 octombrie, ora 16:30: CSM București - Dinamo. Sfântu Gheorghe

Lupte. Campionatul Național individual, 23-25 octombrie, Reșița

Judo. Cupa României individual seniori și finala CN echipe U23, 23-25 octombrie, Poiana Brașov