Home Atletism Atletism. Mihai Donisan – campion național indoor. Samuel Bucșă – locul 3 la seniori

donisan_CN_indoor_2020Sala de atletism de la CSNB Lia Manoliu a găzduit în zilele de 28 și 29 februarie Campionatele Naționale indoor de seniori și tineret U23. Sportivii de la CS Dinamo au încheiat competiția cu patru clasări pe podiumul de premiere: două la seniori și două la tineret.

Cel mai bun rezultat a fost obținut de Mihai Donisan, care și-a trecut în cont un nou titlu național la înălțime, cu un rezultat maxim de 2,15 metri.

La lungime, tânărul Samuel Bucșă (20 de ani) s-a clasat pe locul trei la seniori, cu 7,46 metri, rezultat care i-a adus și locul 2 la tineret.

În fine, Costantin Zanfir (20 de ani) a încheiat proba de aruncare a greutății pe locul 2 la tineret, cu un rezultat de 15,80 metri (record personal).