Home Box BOX. Trei locuri întâi la Cupa României! Doruleț Țiu, unul dintre remarcații competiției de la Brăila!

BOX_Dorulet_Tiu_Cupa_Romaniei_2021_BrailaBoxerii dinamoviști antrenați de Napoleon Gheorghe și Răzvan Andreiana au câștigat trei trofee la Cupa României pentru seniori U22 și tineret (19 ani), desfășurată la Brăila între 3 și 6 februarie. Unul dintre remarcații competiției a fost medaliatul european cu bronz Doruleț Țiu (16 ani / foto), care l-a învins în finală pe Andrei Musteț, un boxer valoros, și el component de lot național.

Săptămâna 22-28 februarie 2021

Handbal. EHF European League (etapa 9), 23 februarie, ora 19:45: USAM Nimes Gard (Franța) – Dinamo

Handbal. EHF European League (etapa 7, reprogramare), 26 februarie, ora 21:45: Sporting CP (Portugalia) – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, Turneul III (retur), grupa 4, 26-28 februarie, Sala Dinamo. Vineri, 26 februarie, ora 15:00: Dinamo – Arcada Galați. Sâmbătă, 27 februarie: Arcada Galați – U Cluj. Duminică, 28 februarie: Dinamo – U Cluj.

Atletism. Campionatul Național de sală U20, 27-28 februarie, București

Scrimă. Campionatul Național de spadă, 24-25 februarie, București

• O oră în plus la sala de fitness! Începând cu 11 februarie 2021, programul sălii de fitness (de luni până vineri) va fi extins cu încă o oră, astfel:

Luni – vineri: 7:00 – 21:00

Sâmbătă: 8:00 – 20:00

Duminică: 8:00 – 18:00