Home Box BOX. Mirela Elisa Cojocaru a câștigat Cupa României la categoria 48 kg (cadete)

BOX. Mirela Elisa Cojocaru a câștigat Cupa României la categoria 48 kg (cadete)

Andreiana_si_Cojocaru_boxȘtiați că avem și fete la secția noastră de box? Deocamdată este doar una, dar valoroasă! Mirela Elisa Cojocaru (13 ani) a câștigat sâmbătă, 6 martie, Cupa României la categoria 48 kg (cadete), după un succes înainte de limită în finala disputată cu Andra Teodora Ciocoi de la Tulcea. Sportiva dinamovistă, antrenată de Napoleon Gheorghe și Răzvan Andreiana, a câștigat tot prin inferioritatea adversarei și meciul din semifinale.

Competiția s-a desfășurat la Sibiu!

CS Dinamo, 7 martie 2021

16-22 mai 2022

Handbal. Liga Națională (etapa 26), 18 mai: CSU din Suceava – Dinamo

Polo. Superliga masculină (finala mică), 20 mai (meciul 3) și 21 mai (meciul 4 / dacă mai este cazul): Rapid București – Dinamo. Dinamo conduce cu 2-0 la general

Polo feminin. Cupa României – senioare, 20-22 mai, Focșani

Rugby. Liga Națională (etapa 5), 21 mai: Rugby Club Bârlad – Dinamo

Volei feminin. Campionatul Național de junioare I, turneul final, 16-20 mai, Timișoara

Box. Campionatul European de seniori, 21-31 mai, Erevan (Armenia)

Box. Cupa României la tineret, 17-22 mai, Târgu Jiu

Gimnastică. Cupa Andreea Răducan, 19-22 mai, Bârlad