Home Box Box. Andrei Aradoaie - medalie de argint, Cristian Filip - bronz la Campionatul Uniunii Europene

Andrei_Aradoaie_2Boxerul dinamovist Andrei Arădoaie (81 kg) a cucerit medalia de argint la Campionatul Uniunii Europene de la Valladolid (11-18 noiembrie), după ce a pierdut finala disputată duminică seara cu englezul Benjamin Whittaker. Decizia a fost una partajată, 4-1, iar meciul extrem de echilibrat.

”A fost un turneu foarte reușit. Dincolo de medalia de argint, Andrei a boxat patru meciuri cu adversari buni”, a declarat antrenorul Dumitru Dorobanțu.

În cadrul aceleiași competiții, Cristian Filip (CS Dinamo) s-a clasat pe locul 3 la categoria 91 kg.

CS Dinamo, 19 noiembrie 2018

Săptămâna 25-31 martie 2019

Baschet. Liga Națională, Grupa Galbenă (etapa 9), 29 martie, ora 18:00: CS Municipal Mediaș – Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 25), 27 martie, ora 19:15: Dinamo – Dunărea Călărași. Sala Dinamo (se joacă fără spectatori)

Polo. Superliga (etapa 17), 28-31 martie: Sportul Studențesc Corona – Dinamo

Rugby. Superliga (etapa 8), 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM București. Stadion Florea Dumitrache

Volei masculin. Divizia A1 (faza II, etapa 2), 27 martie, ora 16:00: Dinamo – Arcada Galați. Divizia A1 (faza II, etapa 3), 1 aprilie, ora 18:00: CSM București – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (faza II, etapa 2), 30 martie, ora 14:00: Dinamo – Știința Bacău. Sala Dinamo

Atletism. Campionatul Național de juniori (I, II, III) și copii, 28-31 martie, Arad

Judo. Campionatul Național individual U14 și U16, 29-30 martie, Satu Mare

Scrimă. Campionatul Național de sabie – seniori, 28-31 martie, București. Campionatul Național de spadă – tineret, 30-31 martie, Craiova

Acreditari CHL

În data de 23 martie a.c., Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu - Dinamo va găzdui meciul dintre Dinamo și Rapid, din cadrul Superligii masculine de polo. Partida va începe la ora 11:30, motiv pentru care programul de inițiere și agrement se va desfășura în ziua menționată de la ora 13:00.