Home Box Box. Andrei Aradoaie - medalie de argint, Cristian Filip - bronz la Campionatul Uniunii Europene

Andrei_Aradoaie_2Boxerul dinamovist Andrei Arădoaie (81 kg) a cucerit medalia de argint la Campionatul Uniunii Europene de la Valladolid (11-18 noiembrie), după ce a pierdut finala disputată duminică seara cu englezul Benjamin Whittaker. Decizia a fost una partajată, 4-1, iar meciul extrem de echilibrat.

”A fost un turneu foarte reușit. Dincolo de medalia de argint, Andrei a boxat patru meciuri cu adversari buni”, a declarat antrenorul Dumitru Dorobanțu.

În cadrul aceleiași competiții, Cristian Filip (CS Dinamo) s-a clasat pe locul 3 la categoria 91 kg.

CS Dinamo, 19 noiembrie 2018

Program competițional 19-25 august 2019

Handbal. Supercupa României, 25 august, ora 14:30: Dinamo – Politehnica Timișoara. Sala Dumitru Popoescu Colibași – Brașov

Rugby. Cupa României (Grupa B – etapa 3), 24 august, ora 11:00: Dinamo – Steaua. Stadion Florea Dumitrache – Dinamo

Canotaj. Campionatele Mondiale de seniori, 25 august – 01 septembrie, Linz (Austria)

Kaiac-canoe. Campionatele Mondiale de seniori, 21-25 august, Szeged (Ungaria)