Home Box Box. Un titlu și trei medalii de argint la Nationalele de juniori

Box. Un titlu și trei medalii de argint la Nationalele de juniori

BOX_1_CN_juniori_2019Dinamo a avut patru finaliști la Campionatele Naționale de box pentru juniori de la Brăila. Dintre ei, Iura Cureleac (cat. 80 kg) a câștigat titlul național.

Secția de box de la CS Dinamo a încheiat cu rezultate bune Campionatee Naționale de juniori. Dintre sportivii conduși de la colț de antrenorul Răzvan Andreiana, unul a cucerit titlul național. Iura Cureleac, un pugilist în vârstă de 16 ani, născut în Ucraina, s-a impus la categoria 80 kg, după o finală câștigată în fața lui Alexandru Ștefan Macovei, de la Bacău.

Ceilalți trei dinamoviști au rămas cu medaliile de argint: Robert Marian Begu (cat. 66 kg), Adrian Florin Gheorghe (cat. 63 kg) și Doruleț Tiu (cat. 60 kg).

CS Dinamo, 12 octombrie 2019

Program competițional 11-17 noiembrie 2019

Baschet. Liga Națională (etapa 5), 11 noiembrie, ora 19:00: Dinamo – SCMU Craiova. Sala Dinamo

Handbal. Liga Campionilor (etapa 8), 13 noiembrie, ora 20:00: IFK Kristianstad – Dinamo

Handbal. Cupa României (16-imi de finală / manșă unică), 17 noiembrie, ora 15:30: Dinamo – CSM București. Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 3), 15 octombrie (ora 11:00) și 16 octombrie (ora 11:00): Dinamo – Corona Brașov. Bazinul Tolea Grințescu Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 6), 16 noiembrie, ora 17:00: Dinamo – SCMU Craiova. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 7), 15 noiembrie: Belor Galați – Dinamo

Tenis. Turneul Campionilor, 11-17 noiembrie, Londra

Arte marțiale. Cupa României, seniori, tineret, juniori, 16 noiembrie, Voluntari

Haltere. Campionatul Național de seniori, 11-15 noiembrie, Bascov

Judo. Campionatul Național de tineret, 15-17 noiembrie, Deva

Taekwondo. Cupa României, seniori și juniori, Iași, 14-17 noiembrie, Iași

Tir. Campionatul Național de seniori – etapa a III-a, 13-18 noiembrie, Iași