Campionatul Național open la gimnastică artistică feminină, desfășurat în zilele de 20-21 noiembrie la Ploiești, a marcat revenirea Larisei Iordache (24 de ani) într-o competiție oficială după o pauză de trei ani. Larisa a concurat și a fost notată, chiar dacă rezultatele ei nu au contat în clasamentul final (a participat în afara concursului).
Cu emoții la debut, Larisa și-a făcut bine exercițiile de la bârnă (13.733), sol (13.567) și sărituri (14.367 / cea mai mare notă din concurs). Eleva antrenorilor Lăcrămioara și Cristian Moldovan a concurat și a doua zi, în finalele pe aparate, la bârnă și paralele. Larisa a avut o pauză de două săptămâni înainte de Naționale din cauza COVID 19.
► În prima zi a Naționalelelor s-au desfășurat întrecerile de la individualul compus și concursul pe echipe.
La echipe, în formula Daniela Trică, Antonia Duță, Ana Turcu, Dinamo s-a clasat pe locul doi, după CS Farul Constanța.
La individual compus, Antonia Duță a fost pe 6 (49.400), Daniela Trică pe 7 (49.267), iar Ana Turcu pe 11 (48.034).
Medaliile obținute de gimnastele de la Dinamo în concursul pe aparate
Senioare
Locul 2: Antonia Duță – paralele (11.600)
Locul 2: Daniela Trică – bârnă (13.367)
Locul 3: Antonia Duță – bârnă (13.000)
Locul 3: Daniela Trică – sărituri (12.184)
Locul 3: Daniela Trică – sol (11.433)
Junioare
Locul 2: Ana Maria Turcu – sol (12.500)
CS Dinamo, 22 noiembrie 2020

ANUNȚ PUBLICITAR privind transmiterea fără plată la alte instituții publice sau unități de cult religios recunoscute din România a unor mijloace fixe de resort auto (3 autovehicule) din cadrul Clubului Sportiv Dinamo București. Informațiile vor fi publicate pe 01.06.2026 AICI
ANUNȚ PUBLICITAR privind transmiterea fără plată la alte instituții publice sau unități de cult religios recunoscute din România a unor bunuri materiale de resort auto (piese de schimb) din cadrul Clubului Sportiv Dinamo București. Informațiile vor fi publicate pe 01.06.2026 AICI