Home Gimnastică masculin Gimnastica. Andrei Muntean, medalie de argint la paralele, in cadrul World Challenge Cup de la Koper

muntean_koper_2018Gimnastul dinamovist Andrei Muntean continuă să aibă evoluții de top mondial. Finalistul olimpic de la Rio a obținut medalia de argint la World Challenge Cup de la Koper (Slovenia), în finala de la aparatul său favorit, paralelele. Competiția și-a consumat cea de a 14-a ediție la finele săptămânii trecute și a avut la start numeroși gimnaști de valoare.

Andrei Muntean a obținut 14.850 în finala de la paralele, unde a fost întrecut doar de vietnamezul Phuong Thanh Dinh, cu 14.950. Locul 3 a fost ocupat de Matteo Levantesi (Italia) cu 14.400.

CS Dinamo, 4 iunie 2018

Săptămâna 13-19 august 2018

Handbal. Cupa DINAMO, patrulater amical, 17-19 august, Sala Dinamo. ProgramVineri, 17 august: Dinamo – Dunărea Călărași (ora 18:00), St. Raphael VAR – Potaissa Turda (Ora 20:00). Sâmbătă, 18 august: Dinamo – Potaissa Turda (ora 18:00), St. Raphael VAR – Dunărea Călărași (ora 20:00). Duminică, 19 august: Potaissa Turda – Dunărea Călărași (ora 11:00), Dinamo - St. Raphael VAR (ora 13:00)

Haltere. Campionatul Național de tineret, 14-17 august, Bascov

Tir. Cupa României, seniori, tineret, juniori, 15-19 august, București