Home Gimnastică masculin Gimnastica. Andrei Muntean, medalie de argint la paralele, in cadrul World Challenge Cup de la Koper

muntean_koper_2018Gimnastul dinamovist Andrei Muntean continuă să aibă evoluții de top mondial. Finalistul olimpic de la Rio a obținut medalia de argint la World Challenge Cup de la Koper (Slovenia), în finala de la aparatul său favorit, paralelele. Competiția și-a consumat cea de a 14-a ediție la finele săptămânii trecute și a avut la start numeroși gimnaști de valoare.

Andrei Muntean a obținut 14.850 în finala de la paralele, unde a fost întrecut doar de vietnamezul Phuong Thanh Dinh, cu 14.950. Locul 3 a fost ocupat de Matteo Levantesi (Italia) cu 14.400.

CS Dinamo, 4 iunie 2018

Săptămâna 18-24 iunie 2018

Atletism. Campionatele Balcanice de juniori I, 21-21 iunie, Turcia. Etapa a II-a a Campionatului Național de seniori, tineret și juniori, București

Canotaj. Cupa Mondială II, 22-24 iunie, Austria

Ciclism. Campionatele Naționale de șosea, 21-24 iunie, Agnita - Sibiu

Gimnastică. Cupa Petrom, 18-19 iunie, Izvorani

Înot. Campionatele Naționale de copii, 21-24 iunie, Brașov

Judo. Campionatele Naționale U13, Satu Mare, 21-23 iunie, Satu Mare

Scrimă. Campionatele Europene de seniori, 16-24 iunie, Novi Sad (Serbia)

Duminică, 24 iunie a.c., activitățile de agrement din Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu – Dinamo se vor desfășura în intervalul orar 13:00 – 20:00.