Home Haltere HALTERE. Luca Romaniuc si Dorian Francu, tripli medaliați la Nationale

HALTERE. Luca Romaniuc si Dorian Francu, tripli medaliați la Nationale

haltere_romaniuc_si_francuHalterofilii dinamoviști antrenați de Anton Ficzi au obținut șase clasări pe podiumul de premiere la Campionatele Naționale de juniori (U15 și U17), competiție desfășurată la Arad în perioada 23-25 septembrie. Performanțele au fost realizate de Luca Romaniuc și Dorian Frâncu.

Cele mai bune clasări au fost obținute de Dorian Frâncu, triplu campion național la categoria 102 kg (juniori U17). Totalul său a fost de 195 kg (85 la smuls și 110 la procedeul aruncat).

La juniori U15, Luca Romaniuc s-a clasat de trei ori pe treapta a treia a podiumului de premiere, la categoria 89 kg. Totalul său a fost de 125 kg (55 kg la smuls și 70 kg la procedeul aruncat).

CS Dinamo, 25 septembrie 2020

Săptămâna 19-25 octombrie 2020

Handbal. EHF European League, Grupa B (etapa 1), 20 octombrie, ora 19:45: Dinamo – Sporting CP. Sala Dinamo (se dispută fără spectatori). DigiSport, Telekom Sport, Look TV

Handbal. Liga Zimbrilor (etapa 10), 23 octombrie, ora 16:30: CSM București - Dinamo. Sfântu Gheorghe

Lupte. Campionatul Național individual, 23-25 octombrie, Reșița

Judo. Cupa României individual seniori și finala CN echipe U23, 23-25 octombrie, Poiana Brașov