Home Judo feminin Judo. Jocurile Mondiale ale Politistilor: Monica Ungureanu – medalie de aur, Loredana Ohâi – medalie de bronz

ungureanu_abu_dhabi_JMPSportivele dinamoviste Monica Ungureanu și Loredana Ohâi au urcat pe podiumul de premiere la cea de a doua ediție a USIP World Police Games – Jocurile Mondiale ale Polițiștilor, competiție ce se desfășoară la Abu Dhabi (Emiratele Arabe Unite). Monica Ungureanu a cucerit medalia de aur la categoria 52 kg, iar Loredana Ohâi pe cea de bronz la 63 kg.

La feminin s-au organizat întreceri doar la două categorii de greutate, 52 kg și 63 kg. Monica Ungureanu a câștigat două meciuri. În semifinale a învins-o pe Galya Zaharieva Ivanova (Bulgaria), iar în finală pe Sadjia Amran (Algeria).

Loredana Ohâi a trecut în primul meci de Gabriela Tsvetanova Gigova (Belarus) și a cedat apoi în semifinale în fața Paulinei Francisca Ortiz Zapata (Chile). În meciul pentru bronz s-a impus în meciul cu Fabiana Mayumi Oshikata (Brazilia).

CS Dinamo, 8 noiembrie 2017

Săptămâna 16-22 iulie 2018

Atletism. Campionatele Naționale de juniori 3, 21-22 iulie, București. Campionatele Balcanice de seniori și tineret, 19-22 iulie, Stara Zagora (Bulgaria)

Ciclism. Campionatul național de XCO, 18-21 iulie, Sibiu

Judo. Campionatul European echipe mixt judo, 18 iulie, Ekaterinburg (Rusia)

Scrimă. Campionatele Mondiale de seniori, 19-27 iulie, China

Începând cu data de 30 iunie a.c., Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu va fi închis pentru renovare. Activitățile de inițiere și agrement se vor desfășura în bazinul descoperit, conform graficului orar afișat la intrarea în bazin și pe siteul csdinamo.ro.

Reluarea activității în bazinul acoperit se va face la o dată ce va fi anunțată pe siteul clubului.

• În perioada 25 iunie - 8 iulie, în Bazinul descoperit se vor desfășura activități ale loturilor naționale de polo pe apă ale României, motiv pentru care programul de agrement va suferi unele modificări. Programul complet îl puteți găsi aici.