Home Judo Judo. Nationalele pe echipe U21: aurul si argintul sunt la Dinamo

Judo. Nationalele pe echipe U21: aurul si argintul sunt la Dinamo

Judo_CN_U21_2019Campionatele Naționale pe echipe U21, desfășurate la Deva, la finele săptămânii trecute, au adus clubului Dinamo două medalii: titlul național la masculin și argintul în competiția feminină.

Înscrisă în competiție cu titulatura consacrată din ultimii ani, U CSM Cluj Dinamo, trupa masculină antrenată de Bogdan Bărbulescu și Simion Topliceanu a încheiat competiția cu victorii pe linie. Cel mai frumos și mai disputat meci a fost cel din finală, în care U CSM Cluj Dinamo a câștigat cu 3-2 în fața formației CSS LPS Bihorul CSM Oradea.

Echipa masculină a fost formată din: Răzvan Burdușel și Radu Capbun (ambii, 66 kg), Ștefan Dediu și Adrian Șulcă (ambii 73 kg), Alexandru Codrea și Paul Creață (ambii 81 kg), Ricardo Stoica și Alexandru Roman (ambii 90 kg), Ioan Codrea și Cristian Stoica (+90 kg).

La feminin, trupa U CSM Cluj Dinamo (antrenor Geanina Andreica) a cucerit medaliile de argint, după finala cu SCM Deva.

CS Dinamo, 8 octombrie 2019

Program competițional 2-8 decembrie 2019

Handbal. Liga Națională (etapa 13), 5 decembrie, ora 17:30: CSM Focșani – Dinamo

Handbal. Cupa României (optimi de finală), 8 decembrie, ora 11:00: Dinamo – Dunărea Călărași. Sala Dinamo

Baschet. Cupa României (faza I, retur), 4 decembrie, ora 19:00: Dinamo Știința – CS Municipal Mediaș. Sala Dinamo

Baschet. Liga Națională (etapa 8), 7 decembrie, ora 17:00: Dinamo Știința – CSM CSU Oradea. Sala Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 10), 7 decembrie: Dinamo – CS Medgidia. Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 8), 7 decembrie: CSM Câmpia Turzii - Dinamo

Înot. Campionatele Europene în bazin de 25 metri, 4-8 decembrie, Glasgow (Marea Britanie)

Scrimă. Cupa României sabie seniori, 3-4 decembrie, București

Biatlon. Cupa Mondială, etapa 1, 4-8 decembrie, Ostersund, Suedia