Home Kaiac-canoe Kaiac-canoe. Patru finale la campionatele mondiale din Portugalia

Kaiac-canoe. Patru finale la campionatele mondiale din Portugalia

carp_-_mihalachiKSportivii români au încheiat fără medalii participarea la Campionatele Mondiale de kaiac-canoe din Portugalia, competiție desfășurată la Montemor o-Velho. În cadrul lotului masculin de canoe, CS Dinamo a fost reprezentată de doi sportivi, Victor Mihalachi (campion european și medaliat cu argint la Europenele din acest an) și Constantin Dîba. Cei doi au fost prezenți în 4 finale.

La canoe dublu, echipajul format din Leonid Carp (Steaua) și Victor Mihalachi (Dinamo) s-a clasat pe locul 7 în finala de la 500 metri și pe 9 la cea disputată pe distanța olimpică (1000 m).

La C2 – 200 m, echipajul format din Constantin Dîba și Gheorghe Stoian a încheiat Finala A pe locul 7. La C4 – 500 m, ambarcațiunea tricoloră (C.Chirilă, Gh. Stoian, C. Dîba, St. Strat) a obținut locul 5.

La feminin, echipajul de canoe dublu format din Alexandra Dragomirescu și Adina Căle (ambele, CS Dinamo) s-a clasat pe locul 13 la general la C2 (locul 4 în Finala B).

CS Dinamo, 29 august 2018

Săptămâna 18-24 martie 2024

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 25), marți 19 martie, ora 17:45: CSM Târgu Mureș - Dinamo.

Handbal. Cupa României, turul 2 (manșă unică), miercuri 20 martie, ora 15:00: CS Politehnica Iași – Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4 (etapa 18), sâmbătă 23 martie, ora 15:00: CS Dinamo – CSM Flacăra Moreni. Stadion Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3), sâmbătă 23 martie, ora 18:00: Dinamo – SCMU Craiova

Polo. Superliga (etapa 12), sâmbătă 23 martie, ora 20:30: Dinamo - CSM Oradea

Volei feminin. Divizia A1, play-off (sferturi / meci 1 din 3) duminică 24 martie, 16:00: CSM Volei Alba Blaj – Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 26), duminică 24 martie, ora 19:00: Dinamo – FC Argeș Pitești