Home Lupte greco-romane LUPTE. Ana Maria Rotaru, campioană nationala la lupte pe plajă

LUPTE. Ana Maria Rotaru, campioană nationala la lupte pe plajă

Ana_Rotaru_CN_plaja_2020Complexul Turistic de Natație din Târgoviște a găzduit la finele acestei săptămâni Campionatele Naționale de lupte pe plajă (toate categoriile de vârstă). Sportivii dinamoviști au obținut două clasări pe podiumul de premiere, dintre care unul fiind locul I.

Titlul de campioană națională a fost adjudecat de Ana Maria Rotaru, la categoria 50 kg – cadeți (U17). Deși are numai 15 ani, Ana a fost înscrisă la o vârstă superioară, dovedindu-și valoarea. În meciul pentru titlu, sportiva antrenată de Sandu Marian a învins o luptătoare cu doi ani mai mare decât ea.

A doua medalie a fost câștigată de Georgiana Tudose, la seniori, în cadrul categoriei 60 kg. Georgiana este legitimată la CS Dinamo – Centrul Sportiv Brașov.

CS Dinamo, 11 octombrie 2020

Săptămâna 19-25 octombrie 2020

Handbal. EHF European League, Grupa B (etapa 1), 20 octombrie, ora 19:45: Dinamo – Sporting CP. Sala Dinamo (se dispută fără spectatori). DigiSport, Telekom Sport, Look TV

Handbal. Liga Zimbrilor (etapa 10), 23 octombrie, ora 16:30: CSM București - Dinamo. Sfântu Gheorghe

Lupte. Campionatul Național individual, 23-25 octombrie, Reșița

Judo. Cupa României individual seniori și finala CN echipe U23, 23-25 octombrie, Poiana Brașov