Home Lupte greco-romane Lupte greco-romane. Dinamo – trei medalii la Internationalele Romaniei

Lupte greco-romane. Dinamo – trei medalii la Internationalele Romaniei

L_Munteanu_VSecția de lupte greco-romane a CS Dinamo București (antrenori Florentin Vasilescu și Valentin Vizante) a obținut trei medalii la Internaționalele României – Turneul Ion Cornianu – Ladislau Simon. Cea mai bună clasare a fost cea a lui Virgil Munteanu, clasat pe locul I la categoria 59 kilograme.

Alin Alexuc a ocupat treapta a doua a podiumului la categoria 130 kilograme. Greul de la Dinamo, vizat pentru participarea la Campionatele Mondiale de luna viitoare, a fost învins în finală de un sportiv cubanez foarte puternic, care trecuse anterior și de campionul european al categoriei.

Tot la 130 de kilograme, Constantin Huțuleac s-a clasat pe locul 3.

CS Dinamo, 23 iulie 2017

Săptămâna 16-22 octombrie 2017

Baschet. Liga Națională (etapa 3), 21 octombrie, ora 17:00: Dinamo – U Banca Transilvania Cluj Napoca. Sala Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 8), 18 octombrie, ora 19:00: Dinamo – Politehnica Timișoara. Sala Dinamo

Handbal masculin. Liga Națională (etapa 9), 21 octombrie: Politehnica Iași - Dinamo

Polo. Superliga (etapa 2), 21 octombrie (ora 10:00) și 22 octombrie (ora 10:00): Dinamo – AMEFA Arad. Bazinul olimpic Tolea Grințescu – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 1), 16 octombrie, ora 18:00: CSM București – Dinamo. Sala Elite

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 2), 21 octombrie, ora 14:00: Dinamo – Agroland Timișoara. Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 3), 18 octombrie, ora 18:00: SCM U Craiova – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 4), 23 octombrie, ora 20:00: Dinamo – Arcada Galați. Sala Dinamo

Box. Campionatele Europene de tineret, 18-28 octombrie, Turcia

Haltere. Campionatele Europene de tineret și juniori, 15-22 octombrie, Albania

Tir. Cupa României aer comprimat, 20-22 octombrie, București