Home Natație Inot. Copiii de la CS Dinamo, colectie de medalii la Campionatul Municipal si la Cupa Verii de la Pitesti

Municipale_2018_copiiÎn wekendul 8-10 iunie, copiii de la secția de înot a CS Dinamo București (antrenoare, Carmen Radu) au participat la două competiții: ”Cupa Verii” la Pitești și Campionatul Municipal pentru sportivi de 10-11 ani, competiție desfășurată la Izvorani. La ambele competiții, dinamoviștii au obținut performanțe notabile.

”Cupa Verii” de la Pitești a fost rezervată copiilor cu vârste cuprinse între 6 și 9 ani, iar Dinamo a obținut 25 de clasări pe podiumul de premiere, astfel: 14 locuri I, 4 locuri II și 7 locuri III.

Au obținut cupele pentru cele mai bune performanțe din concurs următorii sportivi (foto jos):

Maia Găman – 6 ani;

Ana Rozorea – 7 ani;

Andreea Stoenescu – 8 ani

Andrei Vochin – 9 ani.

Au mai urcat pe podium și următorii sportivi: Vlad Ogica, Alexandra Pistalu, Matei Mihnea și Alexandru Lupașcu.

inot_cupa_verii_pitesti

• La Izvorani, la Campionatul Municipal 10-11 ani, CS Dinamo a obținut 14 locuri pe podiumul de premiere, astfel:

6 locuri I: Alexandru Găman – 50 m liber, 50 m fluture; Simona Predescu – 50 m bras, 100 m bras; Tania Mitrana – 50 m spate, 100 m spate

6 locuri II: Alexandru Găman – 50 m spate și 100 m liber; Simona Predescu – 50 m liber și 100 m liber; Alexandru Găman, Tudor Duica, Daniel Giuroiu, Alexandru Petrișor – 4x50 m liber și 4x50 m mixt masculin.

2 locuri III: Tania Mitrana – 50 m liber; Tudor Duica – 100 m spate

CS Dinamo, 10 iunie 2018

Săptămâna 15-21 octombrie 2018

Baschet. Liga Națională (etapa 3), 20 octombrie, ora 20:00: CSU CSM Oradea - Dinamo

Handbal. Cupa României, faza I, 17 octombrie, ora 19:00: CS Medgidia – Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 7), 20 octombrie, ora 18:30: CSM Focșani – Dinamo

Polo. Superliga (etapa 2), 20 octombrie (ora 10:00) și 21 octombrie (ora 10:00): Dinamo – CS Politehnica Cluj. Bazin Anatolie Grințescu - Dinamo

Rugby. Superliga CEC Bank (etapa 7), 20 octombrie, ora 11:00: Dinamo – CSM Baia Mare. Stadion Florea Dumitrache – Dinamo

Volei masculin. Cupa României, faza I, 17 octombrie, ora 18:00: CSM Câmpia Turzii – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 2), 20 octombrie: CS U Cluj – Dinamo

Haltere. Campionatele Europene de juniori și tineret, 18-21 octombrie, Polonia

Acreditari CHL

• În zilele de 27 și 28 octombrie 2018, Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu va găzdui competiția internațională de înot ”Cupa Andrei Nicolescu” - ediția a II-a. În cele două zile sus-menționate, nu se vor desfășura activități de inițiere și agrement la înot.

• În data de 21 octombrie 2018, Bazinul olimpic Anatolie Grințescu va găzdui un meci din cadrul Superligii de polo, motiv pentru care activitatea de agrement se va desfășura între orele 12:00 – 20:00.