Home Scrimă Scrima. Bianca Pascu, medalie de bronz la Cupa Mondiala de la Orleans (Franta), in proba individuala de sabie!

Bianca_Pascu_OrleansSportiva dinamovistă Bianca Pascu (29 de ani) și-a reconfirmat forma bună pe care a traversat-o anul acesta printr-o nouă clasare pe podium la o competiție importantă. Medaliată cu bronz la Europenele din acest an, Bianca a încheiat pe locul trei la Cupa Mondială de la Orleans (Franța), în proba individuală de sabie.

Bianca a fost foarte aproape de finală, dar a fost învinsă în peunultimul act, la tușă decisivă, de italianca Loreta Gulotta, scor 14-15.

Până în semifinale, Bianca Pascu a avut următorul traseu:

Tabloul de 8: 15-10 cu Caroline Queroli (Franța)

Tabloul de 16: 15-10 cu Alina Komashchuk (Ucraina)

Tabloul de 32: 15-8 cu Sofia Ciaraglia (Italia)

Tabloul de 64: 15-10 cu Olga Zhovnir (Ucraina)

CS Dinamo, 28 octombrie 2017

Săptămâna 13-19 august 2018

Handbal. Cupa DINAMO, patrulater amical, 17-19 august, Sala Dinamo. ProgramVineri, 17 august: Dinamo – Dunărea Călărași (ora 18:00), St. Raphael VAR – Potaissa Turda (Ora 20:00). Sâmbătă, 18 august: Dinamo – Potaissa Turda (ora 18:00), St. Raphael VAR – Dunărea Călărași (ora 20:00). Duminică, 19 august: Potaissa Turda – Dunărea Călărași (ora 11:00), Dinamo - St. Raphael VAR (ora 13:00)

Haltere. Campionatul Național de tineret, 14-17 august, Bascov

Tir. Cupa României, seniori, tineret, juniori, 15-19 august, București