Home Handbal masculin

Handbal masculin

HANDBAL. Victorie magistrală cu FC Porto. Ali Zein – 10 goluri

EHF Champions League, etapa 4: Dinamo – FC Porto 32-27 (13-12)

ALI_ZEINCampioana României la handbal a obținut miercuri, 5 octombrie, o victorie magistrală în EHF Champions League, prima din această stagiune. Jucătorii lui Xavier Pascual au învins campioana Portugaliei, FC Porto, după o repriză secundă de excepție, în care au marcat de 19 ori. Ali Zein a fost principalul marcator al meciului, cu 10 goluri.

Read more... [HANDBAL. Victorie magistrală cu FC Porto. Ali Zein – 10 goluri]

EHF Champions League, etapa 3: Telekom Veszprem (Ungaria) – Dinamo București 33-30 (15-17)

Veszprem_-_DinamoDinamo a avut o primă repriză de excepție la Veszprem, în etapa a treia a Machineseeker EHF Champions League, dar a fost învinsă la final de un gigant al handbalului european. Portarul Corrales a fost decisiv în repriza a doua pentru vicecampioana Ungariei.

Read more... [HANDBAL. Cedam la Veszprem dupa o prima repriza excelenta pentru campioana Romaniei]

HANDBAL. Liga Nationala 2022-2023 - etapele 5-15

Liga Națională, etapa 5: DINAMO - CSM Focșani 41-33 (24-17)

HM_Cu_focsaniHandbaliștii antrenați de Xavier Pascual au mai bifat o victorie în campionatul intern, între două meciuri disputate în Machineseeker EHF Champions League. Meciul cu CSM Focșani, disputat pe 24 septembrie, la două zile după jocul de la Odense, a fost unul bun, cu tonus pentru dinamoviști. Toți jucătorii au marcat, mai puțin portarii!

Read more... [HANDBAL. Liga Nationala 2022-2023 - etapele 5-15]

EHF Champions League, etapa 2: GOG (Danemarca) – DINAMO 38-38 (21-20)

Joao_cu_GOGCampioana României la handbal a obținut un punct mare la GOG, în partida disputată pe 22 septembrie la Odense. Meciul a fost unul cu un ritm alert, dovadă fiind cele 76 de goluri înscrise în total. Dinamo a fost condusă cu șase goluri, dar a avut puterea să revină și chiar să aibă șansa victoriei.

Read more... [HANDBAL. Primul punct pentru Dinamo în Machineseeker EHF Champions League 2022-2023]

HANDBAL. Dinamo cedează în fața campioanei Budesligii. Kuduz – 6 goluri

EHF Champions League, etapa 1: Dinamo – SC Magdeburg 28-30 (16-16)

Akimenko_cu_MagdeburgCampioana României a cedat în fața campioanei Germaniei, SC Magdeburg, la debutul în Machineseeker EHF Champions League, după un meci strâns, în care Dinamo a condus aproape toată prima repriză, chiar și cu 3 goluri diferență. În repriza a doua, Magdeburg și-a pus în valoare experiența de a juca în meciuri de asemenea nivel, Bundesliga fiind cel mai tare campionat din lume.

Read more... [HANDBAL. Dinamo cedează în fața campioanei Budesligii. Kuduz – 6 goluri]

Page 14 of 153

<< Start < Prev 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Next > End >>

Săptămâna 08-14 aprilie 2024

Fotbal. SuperLiga Romania, play-out (etapa 3), luni 8 aprilie, ora 20:30: Oțelul Galați – Dinamo 1948

Baschet. LNB Getica 95, play-off, sferturi de finală (meciurile 1 și 2), 10 aprilie și 12 aprilie (ora 19:00 în ambele zile): U BT Cluj Napoca – Dinamo. Se joacă sistem 3/5

Handbal. Liga Națională (etapa 21), miercuri 10 aprilie, ora 18:30: HC Buzău – Dinamo

Polo. Superliga, play-off semifinală (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 19:00: CSM Oradea – Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, semifinală 5-8 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 17:00: CSM București – Dinamo. Dacă Dinamo câștigă, meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, în Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, semifinală 1-4 (meci 2), miercuri 10 aprilie, ora 18:00: Dinamo – Arcada Galați. Sala Dinamo. Dacă Dinamo câștigă meciul 3 va fi sâmbătă 13 aprilie, la Galați

Rugby. Liga Națională (etapa 1), sâmbătă 13 aprilie, ora 11:00: Dinamo – Rapid București. Stadion Florea Dumitrache Dinamo

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 3), sâmbătă 13 aprilie, ora 17:00: CS Blejoi – CS Dinamo

Handbal. Liga Națională (etapa 23), duminică 14 aprilie, ora 15:00: Potaissa Turda – Dinamo

Fotbal. Superliga România, play-out (etapa 4), duminică 14 aprilie, ora 18:15: Dinamo 1948 – Poli Iași. Stadion Arcul de Triumf

În perioada 12-14 aprilie, Bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo găzduiește un turneu de polo, motiv pentru care activitatea de agrement se va desfășura după următorul program:

SÂMBĂTĂ, 13.04.2024: 13:30 - 18:00

DUMINICĂ, 14.04.2024: 12:00 - 19:00