Home Polo

Polo

Polo. Chiar daca a pierdut, Dinamo s-a tinut bine in dubla cu Steaua

Superliga, etapa 5: Steaua – Dinamo 15-12 (1-1, 7-3, 4-6, 3-2) și 10-7 (3-2, 3-0, 2-1, 2-4)

echipa_deplasare_cu_steauaPoloiștii de la Dinamo nu au putut răsturna calculele hârtiei în cele două meciuri susținute în deplasare cu Steaua, campioana ultimelor ediții ale Superligii, dar s-au ținut bine. Alb-roșiii au avut momente bune de joc, cu reprize pe care le-au dominat, și numai tinerețea lotului a rupt echilibrul în celelalte perioade (în ambele jocuri, decisivă a fost repriza a doua).

Read more... [Polo. Chiar daca a pierdut, Dinamo s-a tinut bine in dubla cu Steaua]

Polo. Victorii categorice cu CSM Targu Mures in etapa a patra

Superliga, etapa 4: Dinamo – CSM Târgu Mureș 25-6 (4-2, 7-1, 5-3, 9-0) și 16-7 (2-0, 4-2, 2-4, 8-1)

bota_cu_tg_muresPoloiștii de la Dinamo și-au trecut în cont încă șase puncte în clasamentul la zi al Superligii. Jucătorii antrenați de George Georgescu și Berttini Nenciu s-au impus categoric în fața echipei CSM Târgu Mureș, nou venită în principala competiție internă. Dinamo are 18 puncte în noul sezon (6 victorii – 2 înfrângeri).

Read more... [Polo. Victorii categorice cu CSM Targu Mures in etapa a patra]

Polo. Dinamo pierde meciurile de la Oradea cu vicecampioana CSM

CSM Digi Oradea – Dinamo 11-4 (3-0, 2-2, 2-1, 4-1) și 12-7 (3-1, 3-1, 4-1, 2-4)

Et_3_CSM_Oradea_-_Ramiro_si_DemeterPoloiștii de la Dinamo au cedat la finele săptămânii trecute (vineri și sâmbătă) în cele două partide susținute în deplasare cu vicecampioana CSM Digi Oradea. După patru victorii în primele două etape, jucătorii antrenați de George Georgescu și Berttini Nenciu nu au putut răsturna calculele hârtiei în dubla disputată în bazinul Ioan Alexandrescu din Oradea.

Read more... [Polo. Dinamo pierde meciurile de la Oradea cu vicecampioana CSM]

Polo. Inca doua victorii pentru Dinamo in Superliga

Superliga, etapa 2: Dinamo – Politehnica Cluj Napoca 21-2 (6-0, 6-0, 4-0, 5-2) și 22-6 (6-2, 8-1, 6-2, 2-1)

Draghici_Andrei_Din_vs_CJ_10Poloiștii de la Dinamo au obținut două victorii facile în etapa a doua a Superligii. În cele două meciuri disputate sâmbătă și duminică în Bazinul olimpic Anatolie Grințescu, jucătorii dinamoviști au înscris în total 43 de goluri în partidele susținute cu Politehnica Cluj Napoca. După două etapa, Dinamo are punctaj maxim (12 p).

Read more... [Polo. Inca doua victorii pentru Dinamo in Superliga]

Polo. Dinamo incepe campionatul cu doua victorii clare la Oradea

Superliga etapa 1: Crișul Oradea - Dinamo 9-18 (2-5, 1-6, 4-2, 2-5) și 8-19 (1-7, 2-5, 2-2, 3-5)

Polo-2.jpgEchipa de polo Dinamo a debutat în noul, sezon al Superligii cu două victorii clare obținute în deplasare, cu Crișul Oradea. Cu mulți jucători tineri în lot, formația alb-roșie nu a avut probleme în meciurile disputate vineri și sâmbătă. Dinamo a abordat meciul cu următoarea echipă: Abrudan, Mihăluță - Buică, Filotti, Albu, Sachetti, Drăghici, Dragomirescu, Demeter, Iliescu, Bota, Vrânceanu, Fornea, Kari.