Home Rugby

Rugby

Liga Națională, play-off, etapa 4: DINAMO - SCM USV Timișoara 20-6 (raport eseuri 1-0)

20220903_Din_vs_Tim.__27Rugbiștii de la Dinamo și-au trecut în cont o victorie extrem de importantă în economia luptei pentru primele două poziții ale clasamentului play-off, cele care asigură statutul de gazdă în meciurile semifinale. Cu cele patru puncte din meciul de sâmbătă, Dinamo rămâne pe locul 2 în clasament, după CSM Știința Baia Mare.

Read more... [RUGBY. Dinamo câștiga cu Timișoara și rămâne pe locul 2 în clasament cu două etape înainte de semifinale]

Play-off, etapa 3: Steaua - DINAMO 27-28 (raport eseuri: 3-4)

Steaua_-_Dinamo_rugby_1Rugbiștii de la Dinamo au obținut vineri, 26 august, o victorie mare pe terenul rivalei bucureștene, Steaua. Trupa antrenată de Sosene Anesi s-a impus cu 28-27, la finele unui meci disputat până la ultimul fluier. Dinamoviștii au dat dovadă de atitudine și determinare, revenind de fiecare dată pe tabelă când au fost conduși.

Read more... [RUGBY. Dinamo câștigă în Ghencea după o pauză de opt ani. Victorie importantă în play-off]

RUGBY. Dinamo - victorie în fața campioanei en-titre

Play-off, etapa 2: Dinamo – CSM Știința Baia Mare 23-17 (raport eseuri: 2-2)

Terblanche_cu_Baia_MareRugbiștii de la Dinamo și-au trecut în cont o victorie mare în etapa a doua a play-offului. Jucătorii antrenați de Sosene Anesi s-au impus pe teren propriu (Stadion Florea Dumitrache / 20 august) în fața campioanei en-titre, la finele unui meci extrem de disputat, în care s-a jucat până la utimul fluier.

Read more... [RUGBY. Dinamo - victorie în fața campioanei en-titre]

RUGBY. Buldogii pierd la Timisoara in primul meci din play-off

Play-off, etapa 1: CS SCM USAMVB Timișoara - Dinamo 21-15 (11-10)

Timisoara_-_Dinamo_rugbyRugbiștii de la Dinamo au debutat în faza a doua a campionatului Ligii Naționale cu o deplasare la Timișoara. Meciul a fost echilibrat, diferența fiind făcută de situațiile de superioritate numerică din teren. Dinamo a jucat cu un om în minus aproape 60 de minute, după ce Keanan Murray a văzut cartonașul roșu la jumătatea primei reprize.

Read more... [RUGBY. Buldogii pierd la Timisoara in primul meci din play-off]

RUGBY. S-au tras la sorți meciurile din play-off. Prima etapă - 13 august

Postare_CSD_2În data de 07 Iunie a avut loc tragerea la sorți, la sediul Federației Romane de Rugby, a partidelor din cadrul Play Off-ului Ligii Naționale de Rugby - ediția 2022. Patru cluburi s-au calificat în aceasta etapă: CSM Baia Mare, CSA Steaua, CS Dinamo și SCM USAMVB Timișoara. CS Dinamo Rugby felicită pe aceasta cale toate cluburile implicate în prima fază a competiției și le urează succes în etapa de Play Out.

Read more... [RUGBY. S-au tras la sorți meciurile din play-off. Prima etapă - 13 august]