Ciclism. Dinamo BikeXpert Racing Team - viitorul e alb-rosu

prezentare_sectie1Președintele CS Dinamo, George Cosac, și conducerea secției de ciclism Dinamo BikeXpert Racing Team au organizat astăzi o conferință de presă, desfășurată la sala de trofee a clubului, în care s-a făcut un bilanț al primelor luni de colaborare dintre CS Dinamo și BikeXpert Racing Team. De asemenea, au fost prezentate obiectivele secției, unul dintre cele mai importante, dincolo de rezultatele sportive, fiind înființarea unei școli de copii la ciclism.

Read more... [Ciclism. Dinamo BikeXpert Racing Team - viitorul e alb-rosu]

Ciclism. Dinamovistii au dominat Maratonul Vinului

JuganaruCicliștii de la secția Dinamo BikeXpert Racing Team au dominat "Maratonul Vinului", cursă desfășurată la Urlați în organizarea secției "alb-roșii". Răzvan Jugănaru (antrenor și rutier la Dinamo BikeXpert) s-a impus la masculin, în timp ce la feminin a câștigat Karina Bonta. Alexandru Stancu a ocupat locul 2 la general, Levente Bartha - locul 1 juniori, iar Mihai Ciufu - locul 2 la copii.

Read more... [Ciclism. Dinamovistii au dominat Maratonul Vinului]

Ciclism. Marea evadare: traseu greu, victorii dinamoviste!

marea_evadareCicliștii de la Dinamo BikeExpert Racing Team au câștigat astăzi cel mai mare concurs de mountain bike din Sud Estul Europei - ”Prima Evadare” (55 km, circuit în București). La întrecere au participat aproximativ 3000 de cicliști, concursul fiind unul din calendarul UCI (se acordă puncte pentru calificarea la JO). Rezultatele dinamoviștilor: Ede Molnar - locul 1, Alex Stancu - locul 2, Attila Madaras - locul 4, Attila Malnasi - locul 1 la juniori și Levente Bartha - locul 2 la juniori.

Read more... [Ciclism. Marea evadare: traseu greu, victorii dinamoviste!]

Ciclism. Victorii pe linie la Ziua B

ciclism_Ziua_BCicliștii de la Dinamo-BikeXpert Racing Team au dominat întrecerea de MTB XC (cross-country) desfășurată astăzi în pădurea Cernica, sub numele "Ziua B". Aproape 1.500 de cicliști au luat parte la această competiție ce s-a desfășurat pe un traseu de 40 de kilometri. Dinamo-BikeXpert Racing Team a câștigat locul întâi atât la masculin, cât și la feminin (clasamentul general).

Read more... [Ciclism. Victorii pe linie la Ziua B]

Ciclism. Ede Molnar, campion national la MTB XCE!

ede_molnar2Noua secție de ciclism Dinamo BikeXpert Racing Team începe să adune primele trofee. La campionatul naționale de mountain-bike Cross Country Eliminator (MTB XCE), competiție desfășurată la Avrig, sportivul nostru Ede Molnar a urcat pe prima treaptă a podiumului de premiere, primind mult râvnitul tricoul de campion. El a fost urmat de Tudor Oprea (Scott-Geiger) și de Roberto Burță (Scott-Geiger).

Read more... [Ciclism. Ede Molnar, campion national la MTB XCE!]

Page 4 of 6

<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 Next > End >>

Săptămâna 1-7 martie 2021

Volei masculin. Divizia A1, turneul 4 (retur), 12 martie, ora 15:00: Dinamo – SCMU Craiova. Sala CSU Știința București. În direct la TVR 3

Polo. Cupa României – masculin, 12-14 martie, București (Bazinul Ghencea)

Atletism. Campionatul Național U16 – finala, 13-14 martie, Bacău