Home Judo masculin Judo. Daniel Natea, mealie de argint la Openul European de la Belgrad

Judo. Daniel Natea, mealie de argint la Openul European de la Belgrad

NATEA_vs_GER_HEINLEUriașul judoka român Daniel Natea (26 de ani) și-a mai asigurat o clasare pe podiumul de premiere la o competiție internațională. Sportivul legitimat la CS Dinamo a obținut medalia de argint la Openul European de la Belgrad, în cadrul categoriei +100 kg. Daniel Natea a câștigat trei meciuri și a pierdut unul singur, în finala cu sârbul Zarko Culum.

Natea a cucerit săptămâna trecută aurul la Openul European de la Madrid.

Tot la Belgrad, Corina Ștefan Căprioriu a cucerit sâmbătă medalia de bronz la categoria 57 kg.

CS Dinamo, 10 iunie 2018

Săptămâna 13-19 august 2018

Handbal. Cupa DINAMO, patrulater amical, 17-19 august, Sala Dinamo. ProgramVineri, 17 august: Dinamo – Dunărea Călărași (ora 18:00), St. Raphael VAR – Potaissa Turda (Ora 20:00). Sâmbătă, 18 august: Dinamo – Potaissa Turda (ora 18:00), St. Raphael VAR – Dunărea Călărași (ora 20:00). Duminică, 19 august: Potaissa Turda – Dunărea Călărași (ora 11:00), Dinamo - St. Raphael VAR (ora 13:00)

Haltere. Campionatul Național de tineret, 14-17 august, Bascov

Tir. Cupa României, seniori, tineret, juniori, 15-19 august, București