Home Judo masculin Judo. Daniel Natea, mealie de argint la Openul European de la Belgrad

Judo. Daniel Natea, mealie de argint la Openul European de la Belgrad

NATEA_vs_GER_HEINLEUriașul judoka român Daniel Natea (26 de ani) și-a mai asigurat o clasare pe podiumul de premiere la o competiție internațională. Sportivul legitimat la CS Dinamo a obținut medalia de argint la Openul European de la Belgrad, în cadrul categoriei +100 kg. Daniel Natea a câștigat trei meciuri și a pierdut unul singur, în finala cu sârbul Zarko Culum.

Natea a cucerit săptămâna trecută aurul la Openul European de la Madrid.

Tot la Belgrad, Corina Ștefan Căprioriu a cucerit sâmbătă medalia de bronz la categoria 57 kg.

CS Dinamo, 10 iunie 2018

16-22 mai 2022

Handbal. Liga Națională (etapa 26), 18 mai: CSU din Suceava – Dinamo

Polo. Superliga masculină (finala mică), 20 mai (meciul 3) și 21 mai (meciul 4 / dacă mai este cazul): Rapid București – Dinamo. Dinamo conduce cu 2-0 la general

Polo feminin. Cupa României – senioare, 20-22 mai, Focșani

Rugby. Liga Națională (etapa 5), 21 mai: Rugby Club Bârlad – Dinamo

Volei feminin. Campionatul Național de junioare I, turneul final, 16-20 mai, Timișoara

Box. Campionatul European de seniori, 21-31 mai, Erevan (Armenia)

Box. Cupa României la tineret, 17-22 mai, Târgu Jiu

Gimnastică. Cupa Andreea Răducan, 19-22 mai, Bârlad