Home Baschet masculin BASCHET. Al doilea meci consecutiv pierdut în prelungiri!

BASCHET. Al doilea meci consecutiv pierdut în prelungiri!

LNBM, etapa 3: DINAMO - SCM OHMA Timișoara 83-87 (37-34, 72-72)

Gaddefors_cu_TimisoaraMeciul s-a desfășurat pe 10 octombrie și a avut multe răsturnări. Timișoara a început mai bine și a avut 21-12 după primul sfert. Băieții lui Șapera au întors însă scorul în sfertul doi și au intrat în avantaj la pauză. La jumătate ultimului sfert, Dinamo conducea cu 11 puncte (70-59), dar Timișoara a avut puterea să revină și să împingă meciul în prelungiri, unde bănățenii s-au impus cu un parțial de 15-11.

Korita 23p (7 din 7 la aruncările de 3 puncte!!), Miljenovic 22p, Williams 13p, Mandache 11p, Gaddefors 7p, Clanton 4p, Calenic 2p, Berceanu 1p au fost marcatorii noștri. Strong (34p) a fost principalul marcator de la Timișoara.

• Meciul cu Timișpoara a fost al doilea consecutiv pierdut în prelungiri de Dinamo, după cel de la Voluntari, din etapa a doua.

CSO VOLUNTARI - DINAMO 84-81 (14-14, 16-15, 17-24, 23-17, 14-11). Clanton 21 de puncte și 13 recuperări a fost principalul nostru marcator. L-au urmat Miljenovic 18p, Gaddefors 14p, Williams 9p, Mandache 7p, Calenic 4p, Korita 3p, Son 3p, Berceanu 2p.