Home Baschet masculin BASCHET. Al doilea meci consecutiv pierdut în prelungiri!

BASCHET. Al doilea meci consecutiv pierdut în prelungiri!

LNBM, etapa 3: DINAMO - SCM OHMA Timișoara 83-87 (37-34, 72-72)

Gaddefors_cu_TimisoaraMeciul s-a desfășurat pe 10 octombrie și a avut multe răsturnări. Timișoara a început mai bine și a avut 21-12 după primul sfert. Băieții lui Șapera au întors însă scorul în sfertul doi și au intrat în avantaj la pauză. La jumătate ultimului sfert, Dinamo conducea cu 11 puncte (70-59), dar Timișoara a avut puterea să revină și să împingă meciul în prelungiri, unde bănățenii s-au impus cu un parțial de 15-11.

Korita 23p (7 din 7 la aruncările de 3 puncte!!), Miljenovic 22p, Williams 13p, Mandache 11p, Gaddefors 7p, Clanton 4p, Calenic 2p, Berceanu 1p au fost marcatorii noștri. Strong (34p) a fost principalul marcator de la Timișoara.

• Meciul cu Timișpoara a fost al doilea consecutiv pierdut în prelungiri de Dinamo, după cel de la Voluntari, din etapa a doua.

CSO VOLUNTARI - DINAMO 84-81 (14-14, 16-15, 17-24, 23-17, 14-11). Clanton 21 de puncte și 13 recuperări a fost principalul nostru marcator. L-au urmat Miljenovic 18p, Gaddefors 14p, Williams 9p, Mandache 7p, Calenic 4p, Korita 3p, Son 3p, Berceanu 2p.

CS Dinamo, 12 octombrie 2021

Săptămâna 5 - 11 decembrie 2022

Handbal. Machineseeker EHF Champions League (etapa 9), 8 decembrie, ora 19:45: Dinamo - HC PPD Zagreb. Sala Polivalentă București

Handbal. Liga Națională (etapa 15), 11 decembrie, ora 12:00: Dinamo – CSU din Suceava. Sala Dinamo

Baschet. Liga Națională (etapa 9), 7 decembrie, ora 18:00: CSM ABC Athletic Constanța – Dinamo

Baschet. Liga Națională (etapa 10), 10 decembrie, ora 18:00: CSM Galați – Dinamo

Volei masculin. Divizia A1 (etapa 10), 10 decembrie: Rapid – Dinamo. Sala Rapid

Volei feminin. Divizia A1 (etapa 9), 10 decembrie, ora 17:00: Dinamo – CSM Lugoj. Sala Dinamo

Box. Campionatul Național tineret și seniori, 6-10 decembrie, Târgu Jiu

Inot. Campionatul Național de cadeți, 08-11 decembrie, Miercurea Ciuc

Haltere. Campionatul Mondial, 4-14 decembrie, Columbia

AGREMENT ÎNOT

În ziua de sâmbătă, 26 noiembrie a.c., bazinul acoperit Anatolie Grințescu Dinamo este rezervat pentru activități competiționale, motiv pentru care nu se vor desfășura ore de agrement.

De asemenea, în perioada 30.11 -02.12.2022, nu se vor desfășura ore de agrement în bazinul acoperit Anatolie Grințescu Dinamo, având în vedere zilele libere cu ocazia celor două sărbători legale, de Sf. Andrei și de Ziua Națională a României, precum și a zilei de 2 decembrie, declarată zi liberă cu recuperare.