Home Baschet masculin

Baschet masculin

Cupa României, sferturi de finală, retur: Dinamo Știința – Steaua 78-69. În tur: 78-83

BM_Dinamo_-_Steaua_Cupa_Romaniei_ianuarie_2020Baschetbaliștii de la Dinamo Știința s-au calificat în turneul Final 4 al Cupei României, după ce au câștigat la 9 puncte meciul retur cu Steaua, disputat pe 8 decembrie în Sala Dinamo. În tur, Steaua se impusese la 5 puncte. Dinamo Știința este prezentă pentru al doilea an consecutiv între primele patru echipe la Cupa României.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Stiinta s-a calificat pentru al doilea an consecutiv în turneul Final 4 al Cupei României]

Liga Națională, etapa 10: CSU Sibiu – Dinamo Știința 89-88 (12-21, 21-21, 19-14, 24-20, 13-12)

BM_Sibiu_-_DinamoBaschetbaliștii de la Dinamo Știința au fost extrem de aproape de o victorie uriașă pe terenul vicecampioanei en titre. Alb-roșiii au condus mare parte din joc, dar gazdele au egalat pe final și au împins meciul în prelungiri, unde s-au impus la un punct.

Citeşte mai mult... [Baschet. Atat de aproape de o victorie uriasa: Dinamo Stiinta pierde in prelungiri la Sibiu]

Baschet. Dinamo Știința s-a calificat în turul 3 al Cupei României

Cupa României, turul 2, retur: Dinamo Știința – CS Municipal Mediaș 105-76 (în tur 79-84)

BM_Dinamo_-_Medias_CupaÎnvinși în prima manșă la diferență de 5 puncte (84-79), baschetbaliștii de la Dinamo Știința s-au revanșat din plin în returul cu CS Municipal Mediaș. Dinamoviștii au controlat clar jocul disputat miercuri în sala propriu, iar diferența de la final (29 p) este edificatoare.

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Știința s-a calificat în turul 3 al Cupei României]

Liga Națională, etapa 7: Dinamo Știința – BCMU FC Argeș Pitești 86-72 (54-37)

Din__vs__Pitesti__11Baschetbaliștii de la Dinamo Știința au încheiat turul primei părți a sezonului cu un succes obținut pe teren propriu și cu o linie de clasament de 3 victorii / 4 înfrângeri (10 puncte).

Citeşte mai mult... [Baschet. Dinamo Știința, victorie în ultimul meci din tur. Dominare totală în meciul cu BCMU FC Argeș Pitești]

Liga Națională, etapa 5: Dinamo Știința - SCMU Craiova 80-73 (27-12, 17-17, 13-28, 23-16)

B__Din__vs__Cv__8Baschetbaliștii de la Dinamo Știința și-au trecut în cont cea de a doua victorie în acest sezon. După succesul de la Timișoara, trupa antrenată de Tudor Costescu s-a impus luni pe teren propriu în jocul disputat cu SCMU Craiova.

Citeşte mai mult... [Baschet. A doua victorie in acest sezon. Milutinovic - meci de exceptie, cu 30 de puncte]