Home Baschet masculin Baschet. Atat de aproape de o victorie uriasa: Dinamo Stiinta pierde in prelungiri la Sibiu

Liga Națională, etapa 10: CSU Sibiu – Dinamo Știința 89-88 (12-21, 21-21, 19-14, 24-20, 13-12)

BM_Sibiu_-_DinamoBaschetbaliștii de la Dinamo Știința au fost extrem de aproape de o victorie uriașă pe terenul vicecampioanei en titre. Alb-roșiii au condus mare parte din joc, dar gazdele au egalat pe final și au împins meciul în prelungiri, unde s-au impus la un punct.

Jucătorii de la Dinamo Știința au luptat remarcabil la Sibiu. Au condus chiar și cu 12 puncte (16-28), iar cu 17 secunde înainte de final încă păstrau trei puncte avans, 73-76. Sibiu a egalat cu un coș de trei puncte, iar Dinamo Știința a mai avut șansa unui atac, fără să schimbe ceva. S-a intrat în overtime, unde Sibiul s-a impus cu 13-12.

Javon Ferguson 20p, Jeremic 18p, Barro 12p, Badiu 11p, Calenic 9p, Gugino 8p, Armin Cane 8p, Diaconescu 2p au punctat pentru Dinamo Știința.

Dinamo Știința continuă lupta pentru Top 6 vineri, de la ora 17:45 acasă, cu SCM Timișoara. Trupa antrenată de Tudor Costescu ocupă locul 6 în clasament, cu 3 victorii și 7 înfrângeri.

CS Dinamo, 15 decembrie 2019

Săptămâna 25-31 martie 2024

Handbal. EHF European League, play-off (meci tur), marți 26 martie, ora 19:45: Dinamo – Bjerringbro-Silkeborg (Danemarca). Sala Dinamo

Volei masculin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), miercuri 27 martie, ora 18:00 SCMU Craiova – Dinamo. În cazul în care Craiova câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, ora 18:00, în Sala Dinamo

Polo. Superliga (etapa 13), miercuri 27 martie, ora 20:30: Dinamo – Hello Sport. Bazin Tolea Grințescu Dinamo

Volei feminin. Divizia A1, sferturi de finală, play-off (meci 2), joi 28 martie, ora 17:00: Dinamo – CSM Volei Alba Blaj. În cazul în care Dinamo câștigă, meciul 3 va avea loc sâmbătă, 30 martie, la Blaj

Fotbal. Liga 3, seria 4, play-off (etapa 1), vineri 29 martie, ora 15:00: CS Dinamo – SCM Dunărea Giurgiu. Stadion Dinamo

Baschet. LNB Getica 95 (etapa 27), vineri 29 martie, ora 18:00: CSM CSU Oradea - Dinamo

Rugby. Cupa României (semifinală), sâmbătă 30 martie, ora 13:00: Dinamo – CSM Știința Baia Mare. Stadion Arcul de Triumf

În data de 27 martie a.c., pista de atletism din Complexul Sportiv Dinamo NU este disponibilă pentru public.

Sâmbătă, 30 martie a.c., bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo NU este disponibil pentru public.