Home Polo

Polo

Polo. Azi incepe turneul final al Cupei Romaniei. Dinamo – Rapid in sferturi

Castoru_cu_RapidÎn perioada 17-19 ianuarie 2019, la Bazinul Steaua din cadrul Complexului Sportiv din Ghencea, se va desfășura Cupa României la polo masculin, ediția 2019. La competiție vor participa opt echipe din Superligă. În sferturile de finală, Dinamo va întâlni astăzi, de la ora 20:00, echipa Rapid București. În campionat, alb-roșiii au câștigat ambele meciuri cu Rapid, 15-6 și 12-9. În caz de victorie, Dinamo va întâlni în semifinale învingătoarea din meciul Steaua – CSM Tg. Mureș.

Citeşte mai mult... [Polo. Azi incepe turneul final al Cupei Romaniei. Dinamo – Rapid in sferturi]

Polo feminin. Dinamo, locul 3 la Cupa României

P_Fete_2Echipa feminină de polo a CS Dinamo a încheiat pe locul 3 turneul final al Cupei României. Returul competiției s-a desfășurat în perioada 7-9 decembrie la Bazinul Floreasca din Capitală, iar Dinamo a contabilizat, ca și în turul de la Oradea, o victorie și două înfrângeri. În meciul decisiv pentru locul 3, Dinamo a învins pe CS Crișul Torpi cu 16-8.

Citeşte mai mult... [Polo feminin. Dinamo, locul 3 la Cupa României]

Polo. Infrangeri cu Sportul Studentesc la finalul turului

Superliga, etapa 8: Dinamo - Sportul Studențesc Corona 10-13 (2-4, 1-5, 5-2, 2-2) și 8-12 (2-3, 0-5, 2-2, 4-2).

Teohari_cu_Sportul_StudPoloiștii de la Dinamo au încheiat turul Superligii cu două meciuri disputate în bazinul propriu cu rivala din meciurile pentru bronz din ultimii ani, Sportul Studențesc Corona. Oaspeții, cu o echipă întărită față de sezonul trecut, s-au impus în ambele întâlniri. De fiecare dată, decisivă a fost repriza a doua, care le-a adus ”studenților” avantaj consistent la pauza mare.

Citeşte mai mult... [Polo. Infrangeri cu Sportul Studentesc la finalul turului]

POLO. Dinamo, dubla victorie in meciurile cu Rapid

Superliga, etapa 7: Rapid – Dinamo 6-15 (1-5, 3-4, 1-3, 1-3) și 9-12 (1-4, 2-3, 4-4, 2-1)

Castoru_cu_RapidPoloiștii de la Dinamo și-au mai trecut în cont șase puncte în clasamentul Superligii. Jucătorii alb-roșii s-au impus în ambele meciuri disputate în deplasare cu Rapid, în etapa a șaptea a competiției interne. Dragimirescu și Bota, ambii cu câte 5 goluri în cele două meciuri, au fost principalii marcatori dinamoviști.

Citeşte mai mult... [POLO. Dinamo, dubla victorie in meciurile cu Rapid]

Polo. Dubla victorie cu Amefa Arad in Superliga

Superliga, etapa 6: Dinamo – Amefa Arad 22-6 (5-2, 8-0, 4-2, 5-2) și 18-4 (5-0, 3-1, 7-1, 3-2)

Teohari_cu_AradPoloiștii de la Dinamo au câștigat ambele partide cu Amefa Arad, disputate în etapa a 6-a a Superligii: 22-6 (sâmbătă) și 18-4 (duminică). Meciuri au avut loc în Bazinul olimpic Anatolie Grințescu – Dinamo. După șase etape, Dinamo are 24 de puncte în clasament (8 victorii și 4 înfrângeri).