Home Polo

Polo

Polo. Calculele hartiei, respectate in dubla intalnire cu campioana

Superliga, etapa 10: Dinamo - Steaua 5-7 (1-3, 1-1, 1-2, 2-1) și 5-11 (0-2, 2-3, 1-4, 2-2)

simion_gogo_cu_steauaPoloiștii de la Dinamo au întâlnit pe teren propriu, în etapa a 10-a a Superligii, campioana en titre, Steaua București. Ambele partide s-au încheiat cu victoria oaspeților, care și-au valorificat forța superioară a lotului. Totuși, alb-roșiii antrenați de George Georgescu și Berttini Nenciu au avut vineri, în primul meci, o prestație bună. Apărarea a fost eficientă, iar scorul a rămas strâns (5-6 în ultima repriză).

Citeşte mai mult... [Polo. Calculele hartiei, respectate in dubla intalnire cu campioana]

Polo. Dinamo, locul 4 la turneul final al Cupei României

echipa_polo_dinamo_CRBazinul din Ghencea a găzduit, de vineri până duminică, turneul final al Cupei României la polo, competiție la care au participat toate cele opt echipe din Superligă. Dinamo a ocupat la final locul 4, după ce a fost învinsă în finala mică a competiției de Sportul Studențesc Corona cu scorul de 10-7.

Citeşte mai mult... [Polo. Dinamo, locul 4 la turneul final al Cupei României]

Polo. Dinamo - Sportul Studentesc Corona in finala mica a Cupei Romaniei

polo_dinamo_-_csm_oradeaPoloiștii de la Dinamo au cedat în semifinala cu CSM Digi Oradea, scor 3-6, în cadrul turneului final al Cupei României, competiție găzduită de Bazinul din Ghencea. Dinamoviștii au început bine, au condus cu 2-0 după prima repriză, iar la pauza mare a fost egal, 3-3. În partea a doua, alb-roșiii antrenați de George Georgescu nu au mai putut desface apărarea adversă, iar orădenii și-au impus superioritatea.

Citeşte mai mult... [Polo. Dinamo - Sportul Studentesc Corona in finala mica a Cupei Romaniei]

Polo. Dinamo s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei

Dinamo_-_Rapid_et4Poloiștii de la Dinamo s-au calificat în semifinalele Cupei României după ce au învins echipa Rapid cu scorul de 9-5 în prima zi a turneului final găzduit de Bazinul din Ghencea. Alb-roșiii antrenați de George Georgescu și Berttini Nenciu au forțat atât cât a trebuit pentru a obține victoria. Pentru Dinamo au marcat: Buică 2, Demeter 2, C. Marian 1, A. Georgescu 1, Vrânceanu 1, A. Simion 1, Fornea 1.

Citeşte mai mult... [Polo. Dinamo s-a calificat in semifinalele Cupei Romaniei]

Polo. Dinamo, dubla victorie la Cluj Napoca

Superliga, etapa 8: Politehnica Cluj – Dinamo 9-18 (3-5, 3-5, 3-4, 0-4) și 5-18 (2-5, 0-7, 3-1, 0-5)

deplasare_oradea.jpgPoloiștii de la Dinamo au început returul cu două victorii logice. Jucătorii antrenați de George Georgescu și-au respectat statutul de favoriți în cele două jocuri de la Cluj Napoca, contând pentru etapa a opta a Superligii. În ambele partide, dinamoviștii au marcat câte 18 goluri. Dinamo are 33 de puncte și ocupă locul 4 în clasament.