Home Polo

Polo

Polo. Etapa 13. Victorii facile la Oradea, cu Crisul

Crișul Oradea - Dinamo București 4-25 și 4-16

din-crisulPoloiștii de la Dinamo (antrenori, George Georgescu și Alex Matei) au câștigat fără probleme cele două meciuri disputate vineri și sâmbătă la Oradea, cu Crișul, în etapa a 13-a a Superligii. Dinamo are 50 de puncte (golaveraj +167) și va disputa săptămâna viitoare duelul cu Sportul Studențesc Corona, decisiv pentru locul 3 la finele sezonului regulat. Cele două partide se vor desfășura în bazinul olimpic Dinamo.

Citeşte mai mult... [Polo. Etapa 13. Victorii facile la Oradea, cu Crisul]

Polo. Dinamo – vicecampioana nationala la juniori I

echipa_vicecampioana_2016Poloiștii de la Dinamo au cucerit medaliile de argint la Campionatul Național de juniori I, la finele unui turneu în care au cedat doar în fața celor de la Crișul Oradea. Din cele zece meciuri disputate în cele două turnee finale, unul la Oradea și unul la București, elevii antrenorilor Florea Dumitrache și Robert Fiereșteanu au câștigat opt întâlniri. Turneul de la București s-a încheiat duminică, 27 martie.

Citeşte mai mult... [Polo. Dinamo – vicecampioana nationala la juniori I]

Polo. Etapa 11. Dinamo, victorii facile cu Rapid București

polo_vranceanu_cu_rapPoloiștii de la Dinamo au încheiat cu două victorii partidele jucate cu Rapid în etapa a 11-a a Superligii. După ce s-au impus marți cu 15-4 (3-0, 4-0, 3-2, 5-2), jucătorii antrenați de George Georgescu și Alex Matei au câștigat cea de a doua partidă, disputată miercuri, cu 17-5 (5-2, 4-1, 4-1, 4-1). Dinamo are 44 de puncte după disputarea a 12 etape (golaveraj +134), la numai patru goluri de locul trei, Sportul Studențesc - 44 puncte, golaveraj +138.

Citeşte mai mult... [Polo. Etapa 11. Dinamo, victorii facile cu Rapid București]

Polo. Etapa 12. Esec la limita cu CSM Digi Oradea

Dinamo București – CSM Digi Oradea 8-9 (3-2, 1-1, 2-2, 2-4)

simion_gogoPoloiștii de la Dinamo au fost foarte aproape de un rezultat remarcabil în cel de-a doilea meci cu CSM Digi Oradea, contând pentru etapa a 12-a a Superligii. Alb-roșiii au câștigat prima repriză și le-au încheiat la egalitate pe umătoarele două. În ultimul sfert s-a intrat cu avantaj de 6-5 pentru Dinamo.

Citeşte mai mult... [Polo. Etapa 12. Esec la limita cu CSM Digi Oradea]

Polo. Etapa 12. Dinamo, evolutie buna cu CSM Digi Oradea

Dinamo – CSM Digi Oradea 8-11 (1-3, 3-2, 2-2, 2-4)

echipa_cu_rapidPoloiștii de la Dinamo au cedat joi, în primul meci al etapei a 12-a a Superligii, dar s-au ținut bine în jocul cu campionii en titre. CSM Digi Oradea s-a impus cu 11-8, dar desprinderea s-a făcut în ultimele minute. Dinamo a punctat prima, printr-un șut de la distanță al lui Enescu, dar oaspeții au punctat apoi de trei ori consecutiv (1-3).