Home Polo Polo. Infrangeri cu Sportul Studentesc la finalul turului

Polo. Infrangeri cu Sportul Studentesc la finalul turului

Superliga, etapa 8: Dinamo - Sportul Studențesc Corona 10-13 (2-4, 1-5, 5-2, 2-2) și 8-12 (2-3, 0-5, 2-2, 4-2).

Teohari_cu_Sportul_StudPoloiștii de la Dinamo au încheiat turul Superligii cu două meciuri disputate în bazinul propriu cu rivala din meciurile pentru bronz din ultimii ani, Sportul Studențesc Corona. Oaspeții, cu o echipă întărită față de sezonul trecut, s-au impus în ambele întâlniri. De fiecare dată, decisivă a fost repriza a doua, care le-a adus ”studenților” avantaj consistent la pauza mare.

În partea a doua a jocului, Dinamo a revenit, dar fără să poată egala pe tabelă. În primul meci, diferența a fost comprimată la numai un gol, 10-11 la începutul sfertului patru, dar oaspeții au punctat duă aceea de încă două ori, trecându-și cele trei puncte în cont.

Pentru Dinamo au marcat:

Dragomirescu 3, Teohari 2, Bota 1, Vrânceanu 1, Kari 3 (meciul 1);

Drăghici 1, Dragomirescu 3, Iliescu 1, Teohari 3 (meciul 2).

Dinamo ocupă locul 4 în clasament cu 30 de puncte.

CS Dinamo, 9 decembrie 2018

08-14 august 2022

HANDBAL. Meci de prezentare, 10 august, ora 18:00: Dinamo – Potaissa Turda. Sala Dinamo

RUGBY. Liga Națională, play-off (1-4), 13 august, ora 11:00: CS SCM USAMVB Timișoara - Dinamo

CANOTAJ. Campionatul European, 11-14 august, Munchen (Germania)

INOT. Campionatul European, 11-17 august, Roma (Italia)

GIMNASTICĂ. Campionatul European, 11-14 august, Germania

JUDO. Campionatul Mondial de juniori, 10-14 august, Eduador

ANUNT

• În perioada 13-31 august, bazinul olimpic acoperit Anatolie Grințescu Dinamo se va închide pentru lucrări de igienizare. În această perioadă, activitatea sportivă, de inițiere și de agrement se va desfășura în bazinul în aer liber din Complexul Sportiv Dinamo.